عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

تمیز كردن و برق انداختن ظرف‌ها

مجموعه : دانستنی ها
برای از بین بردن چربی از ظرف‌های بلوری ، چینی ، فلزی و … چند قاشق غذاخوری سركه ، داخل آبی كه ظرف‌ها را در آن می‌شویید ، بریزید فوری چربی‌ها پاك می‌شوند .

ماهی‌تابه سوخته ! برای پاك كردن ماهی‌تابه یا قابلمه‌هایی كه سوخته و ته گرفته‌اند كمی جوش شیرین روی آنها بریزید و مقداری آب به آن اضافه كنید تا خیس شود ، بگذارید چند ساعت بماند . بعد قسمت سوخته را راحت بشویید .

تمیركردن كارد برای از بین‌بردن لكه‌های روی كارد آشپزخانه یا برطرف كردن زنگ‌زدگی روی آن می‌توانید از چوب پنبه استفاده كنید . چوب پنبه را كمی خیس كنید به آرامی آن را به یك ماده پاك‌كننده مانند تاید آغشته كنید ، سپس با حركت جلو و عقب آن را روی تیغه كارد بكشید ، به راحتی تمیز می‌شود .

ظرف‌های آلومینیومی روی ظرف‌های آلومینیومی نمك بمالید ، خواهید دید كه به طور كامل نو می‌شوند .

ظرف‌های مسی برای پاك كردن ظرف‌های مسی ، آنها را با برشی از لیمو كه در نمك گذاشته‌اید ، بسایید .

ظرف‌های نقره برای براق كردن ظرف های نقره از روغن زیتون استفاده كنید . برای این كار آنها را با روغن زیتون به آرامی مالش دهید ، كاملاً نو و درخشنده می‌شوند .

رسوب آهك برای‌از بین بردن رسوب آهك از كتری ، وقتی كتری داغ است ، یك مرتبه مقداری آب یخ درون آن بریزید جرم جدا می‌شود. برای از بین بردن پوشش نازكی از آهك در داخل كتری ، از محلول آب و سركه استفاده كنید . محلول آب و سركه را درون كتری بریزید ، 10 دقیقه بجوشانید . سپس آن را شسته و آب بكشید.پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز