عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

ملاقات زنی ایرانی پس از 45 سال دوری

مجموعه : مجله خبری روز
ملاقات زنی ایرانی پس از 45 سال دوری
خانم بدریه یک زن عرب ایرانی از اهالی آبادان است که در دهه هفتاد میلادی با یک مرد فلسطینی که در این شهر زندگی میکرد ازدواج کرد و سپس به همراه وی به فلسطین مهاجرت کرد و به مدت 45 سال از خانواد خود دور ماند. به گزارش ایران ناز سایت فلسطینی باب الاخبار نوشت: بدریه که هم اکنون دهه ششم عمر خود را سپری می کند دارای 6 فرزند و 36 نوه و نتیجه است.

بر اساس این گزارش حسنی الاشقر در دهه هفتاد میلادی از فلسطین به ایران مهاجرت کرده و در شهر آبادان در جنوب غرب این کشور در یک تعمیرگاه خودرو به عنوان مکانیک مشغول به کار شد و پس از مدتی با بدریه که از اهالی آن شهرستان است، ازدواج کرد. اما حسنی الاشقر پس از مدتی به دلایلی تصمیم گرفت که به همراه همسر خود بدریه و دو فرزندش به فلسطین بازگردد.

احمد الاشقر فرزند بزرگ خانم بدریه که در آبادان متولد شده بود، می گوید: مادرم از زمان مهاجرت به فلسطین تاکنون هیچگاه خانواده اش را از یاد نبرده و همین امر باعث گردید تا من برای یافتن آنها از طریق شبکه اجتماعی اینترنتی تلاش کرده و این غم چهل و چند ساله را از قلب او بزدایم .

وی افزود: در ابتدا کاربران آبادانی را به لیست دوستان خود افزودم و سپس برای تک تک آنها داستان مادرم را تعریف کردم تا اینکه یکی از آنها به نام مسعود به دنبال شنیدن این داستان غم انگیز وعده داد که در این زمینه به من کمک کند.

فرزند این زن عرب ایرانی می گوید : مسعود برای یافتن خانواده مادرم ماه ها تلاش کرد، اما به دلیل تغییر نام خیابان های شهر آبادان پس از انقلاب و نیز دگرگونی چهره شهر در نتیجه جنگ ایران و عراق نتوانست خانواده مادرم را پیدا کند اما با این همه وی از جستجو باز نایستاد تا اینکه در نهایت دریافت که آنها در جریان جنگ ایران و عراق به ماهشهر یکی دیگر از شهرهای جنوب غرب ایران مهاجرت کرده بودند.

 
بر اساس این خبر در ادامه مسعود با سفر به شهر ماهشهر و در پی جستجویی یک روزه توانست خانواده بدریه را پیدا کرده و بلافاصله فرزند بزرگش احمد را در جریان بگذارد.

احمد در این باره می گوید مادرم طی تماس تلفنی با خانواده اش فهمید که دو تن از برادرانش در جریان جنگ ایران و عراق کشته شده اند. او می افزید مادرم اکنون با خواهران و برادران و دیگر نزدیکانش روزانه در تماس است و تصمیم دارد در اولین فرصت به ایران سفر کرده و با آنها ملاقات کند.