اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

نكاتی در مورد كرمهای ضد چروك

نكاتی در مورد كرمهای ضد چروك

نكاتی در مورد كرمهای ضد چروك

 

كرم‌ها به شکل بی رویه ای مصرف می شوند بی آنکه کسی از خواص واقعی آنها آگاه باشد. حتما تا كنون آرزو كرده‌اید كه ای كاش راه حلی برای صاف شدن پوست صورتتان وجود داشت.

 

البته اگر اقدامی در این جهت كرده باشید، اطلاع دارید كه هزینه انواع روش های این كار بسیار زیاد و گاهی خود، افزاینده چین و چروكهای صورت است. با وجود هزینه زیاد این روش‌ها و نیز در برخی از موارد، عوارض احتمالی آنها، انتخاب درست و آگاهانه روش مناسب برداشتن چین و چروكهای پوست صورت ،خود دغدغه‌ای بجاست.

 

چروك ها از کجا می آیند؟
پوست انسان نیز مثل هر ساختمان و بنای دیگری، اسكلت و داربست بسیار محكمی دارد كه اجزای مختلف پوست را در محل خود نگه می دارد و عامل صافی پوست است. این داربست محكم، كلاژن نامیده میشود. وقتی به دلایل مختلف رشته های كلاژن در محل خاصی از پوست تخریب می شوند، ساختمان آن محل از پوست فرو ریخته و این تخریب ساختمان پوست خود را به صورت چین و چروك سطح پوست نشان می دهد.

 

معمولا رشته های محكم كلاژن به مرور زمان و پس از گذشت سال‌های زندگی، در دوران میانسالی و سالمندی، شكسته شده و پوست دچار چین و چروك‌هایی میشود كه نمایانگر گذر عمر هستند. ولی برخی عوامل می‌توانند باعث شوند كه این چین و چروكها زودتر از موعد ظاهر شوند.

 

از بین بردن زمینه ها
اگر بخواهیم از ایجاد چین و چروك پوست پیشگیری كنیم، باید از رعایت دو نكته شروع كنیم: تماس با نور آفتاب را به حداقل برسانیم و سیگار نكشیم. علا‌وه بر این دو مورد، باید عادت اخم كردن را نیز ترك كنید. اخم كردن باعث ایجاد چین‌های عمیقی در پوست بین دو ابرو میشود كه علاوه بر پیرتر نشان دادن چهره ، باعث عصبانی و عبوث به نظر رسیدن چهره شما می شود.

 

كاهش زیاد و سریع وزن نیز باعث ایجاد چین و چروكهای پوستی می شود. اگر قصد دارید به طور یكباره و ناگهانی بیش از 15 كیلوگرم، وزن كم كنید، باید منتظر چین و چروك‌های پوستی خصوصا در نواحی صورت و گردن باشید، بنابراین در هر دوره كاهش وزن بیش از 15 كیلوگرم وزن كم نكنید و سعی كنید این كار را به طور تدریجی انجام دهید.

 

خشكی پوست نیز از عوامل مهم در ایجاد چین و چروك است. برای جلوگیری از خشكی پوست نیز استفاده از كرم‌های مرطوب‌كننده توصیه می‌شود. یكی از بهترین تركیبات مرطوب‌كننده تركیب <آب مقطر با اوسرین> است.

 

كرم‌های ضدچروك نسبتا موثر
امروزه اگر به دنبال موِثرترین كرم‌های ضدچروك می گردید باید كرم‌هایی را انتخاب كنید كه حاوی تركیبات مشتقات ویتامین‌A و انواع هیدروكسی اسیدها هستند. دو نوع از مشتقات ویتامین‌A كه امروزه به طور گسترده در كرم‌های ضدچروك مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 

رتینول و ترتینوئین. رتینول كه كمتر از ترتینوئین موِثر است، تنها درمان موضعی مورد تایید اداره نظارت بر غذا و داروی امریكا برای درمان چروكهای پوستی است. البته هر دو این مشتقات ویتامین‌A می توانند در محل مورد استفاده باعث قرمزی و تحریك پوست شوند. در ضمن اگر شما باردار هستید، نباید از مشتقات ویتامین‌A استفاده كنید، چون این مواد خطر اختلالات مادرزادی را افزایش می دهند.

 

ضدچروك‌ ها کدامند؟
اگر تمام درمان‌های ضدچروكی را كه امروزه وجود دارند، لیست كنید، عبارت خواهند بود از: كرم‌های ضدچروك، درم ابریشن، تزریق بوتوكس، تزریق كلاژن، تزریق چربی، لیزر و جراحی كشیدن پوست صورت.

 

شاید این لیست نسبتا طولانی شما را كمی گیج كند و ندانید كه كدامیك از این درمان‌ها برای چروك‌های پوست شما مناسب است. البته مسلما قیمت سرسام آور این درمان‌ها هم اجازه امتحان كردن همه آنها را به شما نمی دهد. بنابراین استفاده از كرم‌های ضدچروك شاید به صرفه‌ترین راه باشد.

 

كرم‌هایی که صاف می کنند
امروزه كرم‌های ضدچروكی كه بدون نسخه به فروش می رسند، آنقدر زیاد شده اند كه گاهی باید به ادعای رفع كامل چروك‌های پوستی توسط این كرم‌ها شك كرد و این سوِال در ذهن تداعی می شود كه آیا واقعا كرم‌های ضدچروك معجزه می كنند یا این ادعاها فقط یك رویا هستند؟

 

واقعیت این است كه كرم‌های ضدچروك حاوی برخی تركیبات مثل مشتقات ویتامین‌A و آلفا هیدروكسی اسید هستند ومی توانند روی چروكهای پوستی موِثر باشنداما آیا همه این داروها به یك اندازه موثرند؟

 

در كل برای راحت‌تر شدن انتخاب برای شما، تركیبات اصلی كرم‌های ضدچروك امروزی را میتوان به سه گروه تقسیم كرد: تركیبات نسبتا موِثر، تركیبات احتمالا موثر و تركیبات احتمالا غیر موثر.

 

مرطوب نمودن خطوط خواب:
در صورت امكان از خوابیدن بر روی چهره‌تان بپرهیزید.البته این كار موجب برطرف شدن خطوط ایجاد شده بر روی چهره تان نمی‌شود اما از ایجاد چروك‌های جدید جلوگیری میكند.

 

اگر زمانی كه از خواب برمی خیزید یكی دو تا از این چروكهای ناراحت كننده را روی صورتتان می‌ بینید یك حوله بسیار گرم و نم دار را روی چهره خود قرار دهید و تا زمان سرد شدن آن صبر كنید.رطوبت موجود روی چهره تان را با باد ملایم سشوار خشك كنید.

 

مراقبت شبانه:
هر شب محتویات یك كپسول حاوی ویتامین E را روی لب‌های خود بمالید.با این كار لب‌هایی صاف و درخشنده خواهید داشت.صبح می‌توانید ویتامین E اضافی روی لب‌هایتان را پاك كنید.بدین شكل سلول‌های مرده نیز به راحتی از سطح پوست لب كنده می‌شوند.

 

كاهش زیاد و سریع وزن نیز باعث ایجاد چین و چروكهای پوستی میشود. اگر قصد دارید به طور یكباره و ناگهانی بیش از 15 كیلوگرم، وزن كم كنید، باید منتظر چین و چروك‌های پوستی خصوصا در نواحی صورت و گردن باشید، بنابراین در هر دوره كاهش وزن بیش از 15 كیلوگرم وزن كم نكنید و سعی كنید این كار را به طور تدریجی انجام دهید. خشكی پوست نیز از عوامل مهم در ایجاد چین و چروك است. برای جلوگیری از خشكی پوست نیز استفاده از كرم‌های مرطوب‌كننده توصیه می‌شود.