عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

تحکیم پایه ‏های ازدواج

 

آیا واقعا هنوز زمانی از پایان مراسم عقد و عروسی نگذشته که یک زن یا یک مرد شکایت از روابط سرد و بی‏روح در زندگی مشترک خود می‏کند؟ آیا واقعا پس از برچیده شدن سفره رنگین جشن ازدواج روابط زناشویی دستخوش یکنواختی و روزمرگی می‏شود به گونه‏ای که حتی به دلیل سردی روابط باید به دادگاه خانواده مراجعه کرد؟! آیا واقعا تمام احساسات و کشش میان زوجین مربوط به قبل از ازدواج می‏شود و بعد از ازدواج گفت و گو و الفت میان زن و شوهر در حد رد و بدل شدن چند جمله در طول شبانه‏روز باشد؟ اگر شما هم دچار این یکنواختی و عدم تنوع هستید، به نکات زیر توجه کنید و آنها را در زندگی خود به کار ببندید:

 

 

1ـ به موارد و نقاط مثبت زندگی خود و همسرتان توجه و چشم بدوزید. توجه به این نقاط بدین معناست که سعی خواهید داشت افکار و احساسات منفی را کنار گذاشته و یا دور بریزید اندیشیدن و بها دادن به جنبه‏های منفی زندگی بر شدت آنها خواهد افزود. حال آنکه اگر به ابعاد مثبت زندگی مشترک و همسرتان بیندیشید دارای احساس بهتر و خوشایندی خواهید شد؛ زمانی که شما شاد و خشنود باشید دیگران از بابت «با شما بودن» احساس خوب و خوشایندی خواهند داشت. زمانی که مصاحبت با شما لذت‏بخش باشد همسرتان نیز متقابلاً تمایل بیشتر و بهتری برای «با شما بودن» و «با شما گذراندن» خواهد داشت و خود نیز دارای احساسات خوب و لذت‏بخش خواهید بود. زن و شوهرها باید با یکدیگر حرف بزنند و به همدیگر بگویند چه خواسته‏هایی دارند و از گفته‏های یکدیگر دلخور و رنجیده نشوند. در این مواقع باید به نکات و جنبه‏های مثبت زندگی اندیشید و خوبیها را در نظر داشت. آیا براستی برای شما مشکل و عذاب‏آور است که توجهتان را به آنچه در همسرتان می‏پسندید معطوف دارید؟

2ـ زوجین باید برای یکدیگر سعادت، شادی و دست‏یازی به بهترین و بالاترین از هر چیز را آرزو داشته باشند. آنان در مبانی مشترک زندگی زناشویی باید به یکدیگر اعتماد داشته و به هم احترام بگذارند. گاه دیده می‏شود که برخی از زوجین به جای اینکه متحد و متفق هم باشند خود را رقیب یکدیگر دانسته و به عناد و دشمنی با هم برمی‏خیزند. حال آنکه زوجین باید نسبت به همدیگر حسن نیت داشته و این حسن نیت در همه اقدامات و کردارشان دیده شود. آنان حتی باید در قبال تمام مواردی که بر خلاف خواسته و میلشان است، در زندگی مشترک باید صبوری و شکیبایی را پیشه خود سازند و عملاً حسن نیت خود را نسبت به زندگی مشترک به اثبات رسانیده و پایبند و وفادار به آن باشند. حال آنکه برخی از همسران با کمترین مخالفتی و یا «وزش باد مخالفی» زندگی خود را از دست رفته و نابود شده فرض کرده و هیچ گونه اهتمامی از خود برای رفع سوء تفاهمات فی ما بین به عمل نمی‏آورند. اما آنان باید بدانند حسن نیت یک طرف، متقابلاً و متعاقبا حسن نیت طرف دیگر را به همراه خواهد داشت. چنانچه شما نسبت به شریک زندگی خود عملاً و واقعا حسن نیت داشته و نشان دهید بدیهی است او هم ـ هرچند ممکن است با کمی تأخیر باشد ـ نسبت به احساس و عمل شما واکنش مثبت نشان خواهد داد. داشتن حسن نیت بهترین و سریع‏ترین راه برای تحول در روابط منجمد و سرد میان زوجین خواهد بود؛ در غیر این صورت اقداماتی که یک طرف انجام خواهد داد غیر واقعی جلوه‏گر شده و به جایی نخواهند رسید.

3ـ آنچه همه زوجین پس از ازدواج در روابط زناشویی خود احتیاج دارند احساس نزدیکی و صمیمیت و یار و همدم بودن می‏باشد. اگر شما به صمیمیت و همدلی با همسرتان توجه نشان داده و به آن تکیه می‏کنید روحیه یکنواختی و «عادی شدن» را از او دور می‏سازید اما چنانچه مدام به نقاط افتراق و اختلاف‏برانگیز توجه کنید صمیمیت و یکرنگی در زندگی مشترک را از دست داده و طولی نمی‏کشد که با کمال تعجب و افسوس از خود می‏پرسید: چرا آن صمیمیت اولیه از زندگی شما رخت بربسته است؟! از طرف دیگر وقتی که یقین دارید همسرتان را دوست دارید چرا این را بر زبان نمی‏آورید و چرا از معاشرت و مجالست با هم لذت نبرید؟ زوجین باید توجه داشته باشند هر چقدر فرصت بیشتری را با همدیگر بگذرانند روابطشان بهتر و بهتر خواهد شد.


پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز