آلودگی هوا تا فردا برطرف می‌شود

مجموعه : مجله خبری روز

در تهران و استان‌های غربی كشور،
آلودگی هوا تا فردا برطرف می‌شود
جام جم آنلاین: رئیس اداره آلودگی هوای وزارت بهداشت گفت: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گرد و غبار و آلودگی هوا تا فردا در تهران و استان‌های غربی كشور بر طرف می‌شود با این حال تنفس این هوا برای بیماران قلبی،‌ ریوی و سالمندان خطرناك است.
شیدا ملك‌افضلی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینكه منبع گرد و غبار كه شهرها و استان‌های مختلف كشور را در برگرفته، كشورهای عراق، سوریه، كویت و اردن است، اظهار داشت: با توجه به اینكه این ذرات گرد و غبار از نظر بافت‌های زمین‌شناسی از گروه رسی و ذرات شن و سیلیسی تشكیل شده‌اند می‌توانند در طولانی‌مدت عوارض و تبعات خاصی برای سلامت افراد ایجاد كنند.

وی به منظور پیشگیری از بیماری‌های قلبی و ریوی در این هوا به مردم توصیه‌ كرد: با توجه به اوقات فراغت در فصل تابستان، كودكان و نوجوانان از فعالیت‌های بدنی در فضای باز و افراد سالمند و افرادی كه دارای سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی هستند از رفتن به سطح شهر و فضای آزاد تا حد امكان خودداری كنند.

ملك‌افضلی تصریح كرد: در صورتی كه این افراد مجبورند برای انجام كارهای خود به سطح شهر بروند از ماسك‌های تنفسی استفاده كنند تا كمترین استنشاق را از این ذرات گرد و غبار داشته باشند.

رئیس اداره آلودگی هوای وزرات بهداشت خاطرنشان كرد: خود این ذرات گرد و غبار عامل بیماری تنفسی و قلبی نیستند اما به دلیل حساسیت افرادی كه سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی دارند این ذرات موجب كاهش حجم‌های ریوی آنها شده و مشكلات تنفسی برای آنها ایجاد می‌كند و از طرفی استنشاق آنها موجب بیماری قلبی نیز می‌شود.


 

 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز

تبلیغات

کوچک کننده بینی در 45 روز
چاق کردن صورت بدون بوتاکس
فروش محصولات آرایشی
نکات مهم در مورد ارگاسم خانم ها
ژل کاهش وزن و لاغری
قطع فوری ریزش مو

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

Xبستن تبلیغ
بواسیر
Xبستن تبلیغ
آنلاین بازی کنید