عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

پرداخت جرایم‌رانندگی از طریق پیام‌ کوتاه

مجموعه : مجله خبری روز
رییس مرکز اجراییات راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی سیستم جدید پیام کوتاه برای دریافت صورت وضعیت تخلفات خبر داد.

‌سرهنگ "علیرضا جهانگیری" گفت: در این سیستم، کاربران با ارسال پیامک "ستاره و شماره VIN کارت خودرو" شماره قبض و شناسه پرداخت دریافت خواهند کرد و از این طریق می توانند رقم ریالی تخلفات را از طریق دستگاه های عابربانک پرداخت کنند.

پیش از این دارندگان خودرو برای اطلاع از میزان، تعداد، مبلغ و تاریخ تخلفات رانندگی خود پیامکی به شماره 30005151 ارسال می کردند و پس از دقایقی پاسخ پیامک به تلفن همراه فرستنده پیامک ارسال می شد.

وی میانگین دریافت پیام در روز را 14 هزار پیام اعلام کرد و گفت: در مدت زمان 574 روزی که از راه اندازی سامانه پیامک استعلام تخلفات می گذرد، هشت میلیون پیامک دریافت و پاسخ داده شد.

رییس مرکز اجراییات راهنمایی و رانندگی با اشاره به وجه تمایز بین پیامک ها گفت: افرادی که قصد دارند، فقط مبلغ و تعداد تخلفات را بدانند، شماره VIN کارت خودرو را بدون ستاره و افرادی که قصد پرداخت داشته باشند، علامت ستاره را پیش از شماره VIN پیامک بزنند.

جهانگیری تلاش پلیس را کاهش هزینه ها و سفرهای دورن شهری شهروندان اعلام کرد و گفت: اجرایی شدن این سیستم گام بزرگی در اصلاح الگوی مصرف خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: این سیستم در آینده توسعه خواهد یافت و رویکرد پلیس به این سمت است که به جای مراجعه فرد، پلیس به سراغ آنها رود و در نتیجه میزان حضور و مراجعات عمومی کاهش یابد.

رییس مرکز اجراییات ثابت ماندن روند تخلفات را نشان دهنده بهبود وضعیت رانندگی افراد و باور پذیری قانون در رانندگان اعلام کرد و افزود: در مواردی نیز با تهدیدهایی مواجه هستیم که بی پروایی برخی رانندگان، حاشیه امنیت قائل بودن برای خود و باور نکردن اعمال قانون از سوی پلیس از جمله این تهدیدات است.

جهانگیری توضیح داد: در ایام عید نوروز با توجه به اعلام سختگیری از سوی پلیس، شاهد کاهش تخلفات رانندگی و در نتیجه کاهش تصادفات بوده ایم.

وی سقف تخلفات رانندگی را در دو سال گذشته 140 میلیون ریالی اعلام کرد و گفت: در دو سال گذشته با تلاش هایی که صورت گرفته این سقف به 100 میلیون ریال رسیده است.

رییس مرکز اجراییات راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: هم اکنون یک دستگاه سواری و یک دستگاه اتوبوس هر کدام 100 میلیون ریال تخلف داشته اند که مربوط به سال 83 به بعد بوده است.


پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی