عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

کدام را بخرم سوناتا یا كرولا؟

اگر شما به دنبال خودرویی لوكس هستید دو خودروی كرولا 2008 و سوناتا می‌توانند برای شما گزینه‌های مناسبی باشند. این دو خودرو كه به صورت CBU وارد كشور می‌شوند هرچند از لحاظ قیمتی در یك محدوده قرار دارند اما از لحاظ فنی تفاوت‌های بسیاری با یكدیگر دارند …

به طوری كه سوناتا از موتور 24000 سی‌سی كه توان تولید 174 اسب‌بخار قدرت را دارد بهره می‌برد در حالی كه كرولا دارای موتور 1800 سی‌سی است كه این موتور قدرتی برابر 132 اسب‌بخار را می‌تواند تولید كند.
اما از لحاظ میزان مصرف سوخت كرولا در وضعیت مناسب‌تری نسبت به سوناتا قرار دارد به طوری كه این خودرو در هر صد كیلومتر در
سیكل تركیبی 4/7 لیتر بنزین مصرف می‌كند اما سوناتا به 8/11 لیتر بنزین برای طی كردن این مسافت نیاز دارد. همچنین برای رسیدن به شتاب صفر تا 100 سوناتا حدود 9/8 ثانیه وقت صرف می‌كند و كرولا نیز برای رسیدن به این شتاب تنها به یك ثانیه بیشتر از سوناتا زمان نیاز دارد. اما در خصوص تجهیزات ایمنی هر دو خودرو به دلیل داشتن كیسه هوا (ایربگ) و ترمز ABS در یك سطح قرار دارند و می‌توان این دو خودرو را در رده‌ خودروهای ایمن در كشور قرار داد.
در حال حاضر كرولا بسته به بهره‌گیری از آپشن‌های مختلف با قیمتی در حدود 39 تا 41میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و سوناتا نیز با قیمت 41میلیون و 900هزار تومان در بازار معامله می‌شود.


پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز