عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بانوان چه میگویند و چه چیز را واقعا می خواهند

بانوان چه میگویند و چه چیز را واقعا می خواهند
 

منظور واقعی خانمها از آنچه كه بزبان می آورند

همسرتان تازه از خرید به منزل آمده است و در حال پرو كردن لباس جدیدش برای شماست. همانطور كه در اطاق چرخ می زند، مشتاقانه منتظر نظر شماست. طبیعتاً شما كمی گیج شده اید. نمی دانید كه آیا نظر اصلی شما را می خواهد بداند، یا اینكه منتظر شنیدن تحسین شماست.

گاهی اوقات، فهمیدن مطلبی كه همسرتان می خواهد بپرسد، برایتان گیج كننده و پیچیده می شود، به خصوص در مراحل اولیه ی آشنایی. این مانع ارتباطی تقصیر هیچ كس نیست. ممكن است فقط به این دلیل باشد كه زنان و مردان برای رساندن مقصود خود، زبان های مختلفی دارند. مردها با یكدیگر بسیار رو راست و رك هستند، اما خانم ها زیركانه تر صحبت می كنند و معمولاً حرف های خود را اشاره ای و با پیچ و تاب بیان میكنند.

پس وقتی چنین سوءتفاهماتی بین شما و همسرتان اتفاق افتاد، به هیچ وجه متعجب نشوید. به جای آن این مقاله را با ما دنبال كنید، كه بسیار كمك كننده و مفید خواهد بود. در ادامه ی مقالات قبلی، در این مقاله نیز مفهوم برخی اصطلاحات و جملاتی را آورده ایم كه خانمتان در مراحل اولیه ی ازدواج و آشنایی ممكن است بر زبان بیاورد. از طریق آن می توانید ببینید كه از حرف هایش واقعاً چه منظوری دارد و به شما كمك میكند تا بتوانید به زبان او سخن بگویید.

كشف مفهوم حرف های او.

می گوید: "من عصبانی نیستم."

منظورش این است كه: عصبانی هستم.

چرا این كار را می كند: اگر می بینید كه لب هایش را به هم می فشارد و سخنی بر لب نمی آورد، اما ادعا میكند كه عصبانی نشده است، احتمالاً دروغ می گوید. ممكن است قصد سركوب كردن عصبانیت خود را داشته باشد یا اینكه فكر می كند بدون اینكه خودش بر زبان بیاورد، باید همسرش دلیل ناراحتی او را بداند.

شما چه باید بكنید: سعی كنید بفهمید كه از چه چیز ناراحت شده است و در مورد آن صحبت كنید. نباید به هیچ وجه مسئله را نادیده بگیرید. در واقع اگر شما با این مسئله برخورد نكنید، او موقتاً عصبانیت خود را قورت خواهد داد ولی بعدها سر آن جریان اذیتتان خواهد كرد.

می گوید: "تو واسه من مثل یك برادر می مونی."

منظورش این است كه: علاقه ای به تو ندارم.

چرا این كار را می كند: احتمالاً می خواهد قبل از ارائه ی پیشنهادی از جانب شما، تكلیف را مشخص كند. این كار را می كند تا شما متوجه شوید كه علاقه ای به شما ندارد.

شما چه باید بكنید: در این مورد شما كاری است كه شما نباید بكنید: به هیچ وجه پیشنهاید به او ندهید.

می گوید: "من از دوستات خوشم می آد، ولی…"

منظورش این است كه: به هیچ وجه از دوستانت خوشم نمی آید.

چرا این كار را می كند: به هیچ وجه دوست ندارد شما یا دوستانتان را ناراحت كند و قصد كنترل كردن شما را ندارد، به همین دلیل مستقیماً به شما نمی گوید كه چقدر از دوستانتان بدش می آید. احتمالاً تصور می كند كه آنها تاثیر منفی بر شما می گذارند و دوست دارد كه كمتر با آنها معاشرت كنید.

شما چه باید بكنید: به این بستگی دارد كه به چه دلیل از دوستانتان خوشش نمی آید. اگر دلیل قانع كننده ای برای آن داشته باشد، باید حرف او را قبول كنید. و اگرنه خیلی ساده به او بگویید كه دوستانتان برایتان اهمیت دارند و او باید تلاش كند تا بتواند با آنها كنار بیاید.

 

می گوید: "خیلی در ارتباط نیستی."

منظورش این است كه: درمورد من و رابطه مان چه فكری میكنی؟

چرا این كار را می كند: او دوست دارد پی به احساسات شما درمورد خودش ببرد و بداند كه رابطه تان به كجا می انجامد، اما دوست ندارد كه محتاج جلوه كند. امیدوار است كه خودتان اول بحث در این رابطه را آغاز كنید.

شما چه باید بكنید: خیالش را راحت كنید و صادقانه به او بگویید درموردش چه فكری میكنید. اگر همین حالا به او نگویید، مطمئن بشید راه دیگری برای پرسیدن این سوال از شما پیدا میكند.

 

می گوید: "چرا سعی نمی كنی اینطوری منو ببوسی؟"

منظورش این است كه: مدل بوسیدن تو را دوست ندارم.

چرا این كار را می كند: دوست ندارد با حرفش احساساتتان را جریحه دار كند. البته این زیاد هم بد نیست. بدانید كه اینقدر دوستتان دراد كه تلاش می كند تا همه چیز بینتان را بهتر كند.

شما چه باید بكنید: راه او را امتحان كنید و ببینید چه پیش می آید.

 

می گوید: "من واقعاً از مدل موی اون پسره خوشم میاد."

منظورش این است كه: از مدل موی تو خوشم نمی آید.

چرا این كار را می كند: فكر میكند اگر این مسئله را اینطوری بیان كند بسیار بهتر از این است كه رك به شما بگوید.

شما چه باید بكنید: روی مدل موهایتان تجدید نظر كنید. شاید حق با او باشد و موهایتان نیاز به تغییر داشته باشند. اما اگر دیدید از آن مدل مو خوشتان نمی آید یا اصلاً به شما نمی آید، پس هیچ تغییری ندهید و وانمود كنید كه متوجه كنایه او نشده اید.

 

می گوید: "شكمت خیلی بامزه است."

منظورش این است كه: لطفاً شكمت را آب كن.

چرا این كار را می كند: به هیچ وجه دوست ندارد شما را با گفتن اینكه شكم دارید ناراحت كند. از این طریق می خواهد به شما بگوید كه كم كم باید باشگاه رفتن را از سر گیرید.

شما چه باید بكنید: این دیگر به خودتان بستگی دارد. اگر می بینید كه این مسئله خودتان را نیز آزار می دهد، پس حتماً روانه ی باشگاه شوید.

 

می گوید: "در این لباس چطور به نظر می رسم؟"

منظورش این است كه: نیاز به اطمینان خاطر بیشتری از جانب تو دارم.

چرا این كار را می كند: تقریباً احساس عدم اعتماد می كند و نیاز دارد كه شما او را مطمئن سازید. او دوست دارد كه تحسینش كنید.

شما چه باید بكنید: آنچه را دوست دارد بشنود به او بگویید، مگر اینكه آن لباس بر تنش واقعاً بدقواره به نظر برسد.

 

می گوید: "چرا ظرفها را اینطوری می شوری/لباسها را اینطوری تا می كنی/زمین را اینطوری تمییز میكنی؟"

منظورش این است كه: اشتباه آن را انجام می دهی.

چرا این كار را می كند: دوست ندارد با گفتن اینكه كارهای خانه داری را بد و نادرست انجام می دهید، شما را نا امید و دلسرد كند. دوست دارد كه باز در كارها به او كمك كنید، اما می خواهد كارها آنطور كه او می خواهد انجام شوند.

شما چه باید بكنید: همانطور كه او دوست دارد كارها را انجام دهید.

 

می گوید: "دوست دارم كاری به اتفاق انجام دهیم."

منظورش این است كه: زمان بیشتری برای باهم بودن احتیاج داریم.

چرا این كار را می كند: دوست ندارد كه محتاج یا وابسته جلوه كند.

شما چه باید بكنید: بستگی به میزان زمانی دارد كه با یكدیگر می گذرانید. اگر زمان زیادی را باهم نمی گذرانید، پس باید آن را بیشتر كنید. اما اگر اكثر اوقات خود را با هم هستید، باید این كنایه را نادیده بگیرید. به یاد داشته باشید، هر كاری كه در ابتدای یك رابطه انجام دهید، تا پایان رابطه تعیین كننده است. پس فكر نكنید كه هر چه می خواهد را باید بی كم و كاست انجام دهید.

پیام هایی كنایه آمیز.

اگر حرف های همسرتان دوپهلو بود، به هیچ وجه تعجب نكنید. برخلاف مردها، خانم ها برای رساندن پیام خود از كنایه ها و اشاره ها استفاده میكنند. اما اگر یاد بگیرید كه چطور از ژست ها، تن صدا، و حالت چهره پی به منظور واقعی او ببرید، با مشكلات كمتری مواجه خواهید شد. امید است كه این مطالب توانسته باشد به شما كمك كند تا مقاصد و منظور همسرتان را بهتر درك كنید.