عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

چگونه پوستی زبیا و شاداب تر داشته باشیم

با فرآوردههای طبیعی، سلامت و زیبایی پوست خود را تأمین كنید
بسیاری از افراد با فرارسیدن عید و نوروز، به دنبال آرایش و زیباییاند و در این میان، به آرایشگران زیادی مراجعه می شود و ممكن است سوء استفادههای زیادی شود. اما راهكارهایی هم وجود دارد كه با فرآوردههای طبیعی مانند میوهها و مواد غذایی، بتوانیم سلامت و زیبایی پوست خود را تأمین كنیم.

پوست چرب: پیلینگ
افرادی كه پوست چرب دارند، می خواهند لایه برداری انجام دهند تا پوست روشن تری داشته باشند. یكی از فرآوردههای طبیعی برای این كار شامل مواد زیر است:

دو قاشق غذاخوری ماست، یك قاشق غذاخوری پوست پرتقال رنده شده، یك قاشق غذاخوری آرد جوانه گندم ، یك قاشق غذاخوری روغن بادام.

تمام این مواد را به خوبی هم می زنیم تا خمیر یك دستی به وجود آید و سپس آن را روی پوست پخش می كنیم و بعد از 10 دقیقه ماساژ، از روی پوست پاك می كنیم.

پوست چرب: روشنكننده
برای روشن شدن پوست چرب می توان از یك عدد سفیده تخممرغ و یك عدد لیمو ترش تازه استفاده كرد. سفیده تخم مرغ را به طور كامل بزنید تا كف كند، سپس آب لیمو ترش را درون آن ریخته و خوب مخلوط كنید. كمی حرارت دهید تا غلیظ تر شود. سپس ماسك را به مدت 20 دقیقه روی صورت قرار دهید و بعد با آب ولرم شستشو دهید.

پوست خشك: ترمیم منافذ
متأسفانه پوست خشك اغلب آنقدر حساس است كه كمتر می توان آن را دستكاری كرد، اما با مواد طبیعی می توان كیفیت آن را بهبود بخشید.

نمونهای از این مواد طبیعی تركیب چهار قاشق غذاخوری عسل با دو قاشق غذاخوری روغن بادام است. این مواد را باهم تركیب كنید و آنقدر بزنید تا حالت نیمه سیالی به خود بگیرد. در حالت آرامش كامل، ماسك مزبور را همراه با ماساژ به صورت لایه نازك روی پوست قرار دهید و پس از 20 دقیقه آن را بشویید.

پوست خشك: ضد چروك
شاید بر اساس تجربه، یكی از بهترین محصولات ضد چروك طبیعی تركیبی از این مواد باشد: روغن بادام یك قاشق غذاخوری، روغن زیره سبز یك قاشق غذاخوری، روغن هسته زرد آلو دو قاشق غذاخوری، روغن زیتون یك قاشق غذاخوری، روغن جوانه گندم یك قاشق غذاخوری، آبلیموی تازه دو قاشق غذاخوری.

تمام روغنها را به همراه لانولین در ظرف فلزی ریخته و به وسیله بخار آب گرم حرارت دهید تا مخلوط شوند و مدام مخلوط را به هم بزنید تا حالت خمیری پیدا كند. آبلیمو را در انتها به آن اضافه كنید و حرارت را قطع كنید و بگذارید تا سرد شود. سپس آن را در ظرف دربستهای نگهداری كنید.

پوست خشك: پاك كننده و پیلینگ
برای پاك و پیلینگ كردن پوست خشك می توان از این مواد استفاده كرد:

پوست گریپ فروت خرد شده یك قاشق غذاخوری، آرد جوانه گندم یك قاشق غذاخوری، وازلین یك قاشق غذاخوری، اسید بوریك یك قاشق چایخوری.

تمام مواد را داخل ظرفی بریزید و آنقدر بزنید تا خمیر یكنواختی به دست آید. با انگشتان دست برای مدت 2 تا 4 دقیقه به حالت ماساژ چرخشی روی پوست بمالید. پس از ماساژ كامل پوست، آن را با آب گرم بشویید. روزی یك بار می توان از این روش استفاده كرد.

پوست خشك و حساس: روشنكننده
یك فرمول، استفاده از 3 عدد هویج متوسط و 150 میلیلیتر شیر است، به این صورت كه هویجها را رنده كنید. سپس داخل شیر بریزید و آنقدر به هم بزنید تا به طور كامل مخلوط شوند.

فرمول دیگر، استفاده از پنج قاشق غذاخوری پودر بادام، 30 میلیلیتر شیر و دو قاشق غذاخوری گلاب است. شیر را روی بادامهای آسیاب شده بریزید و مدام به هم بزنید و چند ساعت این كار را تكرار كنید. سپس مخلوط را صاف كنید و گلاب را درون آن بریزید و در ظرفی دربسته نگهداری كنید.

لك صورت
با فرا رسیدن فصل بهار و میهمانی رفتن، همه می خواهند حداقل، لك روی صورت خود را از بین ببرند. در این باره چند محصول مفید داریم.

یك عدد ترب كوچك را به خوبی بشویید و با پوست، به طور كامل ریز رنده كنید. سپس آبلیموی تازه را روی آن ریخته و به مدت دو روز در خارج از یخچال نگهداری كنید. سپس مخلوط را صاف كنید و لوسیون را داخل شیشه نگهداری كنید.

فرمول دیگر آن است كه یك استكان گوش ماهی را كه خوب شسته اید با آسیاب به طور كامل خرد كنید تا به صورت پودر درآید. سپس سه قاشق غذاخوری از این پودر را با سه قاشق غذاخوری آبلیمو درون ظرفی دردار ریخته و برای مدت 10 روز آن را كنار بگذارید و گاهی ظرف را تكان دهید. بعد از این مدت، مایع را صاف كرده و در ظرفی نگهداری كنید و یك روز در میان استفاده كنید.

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی