عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

کشف یک کلسترول خطرناک جدید

کشف یک کلسترول خطرناک جدید

گروهی از دانشمندان چینی شکل جدیدی از کلسترول را شناسایی کردند که در غذاهایی که در دمای بالا و به مدت طولانی پخته شده اند حضور دارد.

 

به گزارش مهر، تاکنون دو نوع کلسترول شناسایی شده بود که با عناوین "کلسترول خوب"(HDL)  و "کلسترول بد" (LDL) شناخته می شوند.

اکنون محققان دانشگاه هنگ کنگ نوع جدیدی از کلسترول را کشف کردند که "اکسی کلسترول" نام دارد و بسیار سمی تر از کلسترول بد (LDL) است.

اکسی کلسترول قادر است خطر تصلب شریانی و سطح کلسترول خون را افزایش دهد.

در این خصوص این دانشمندان اظهار داشتند: "نتایج این تحقیقات بسیار مهم است چرا که تاکنون دانشمندان نمی دانستند که استاتین ها که درحال حاضر در مبارزه با کلسترول بالای خون استفاده می شوند حتی بتوانند در کاهش سطح اکسی کلسترول نیز کارآمد باشند."

به گفته این محققان، هم اکنون بسیاری از شرکتهای فراورده های غذایی به طور نا آگاهانه اکسی کلسترول را با افزودن چربیهای هیدروژنه به غذاها اضافه می کنند. این چربیها طعم و توانایی محافظت از یک محصول غذایی را بهبود می بخشند.

براساس گزارش روزنامه تلگراف، اکسی کلسترول یک ماده بسیار سمی است که توانایی دفاعی ارگانیسم را کاهش می دهد و منجر به تخریب سلولها و افزایش تشکیل پلاکهای عامل تصلب شریانی می شود.

 

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی