عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

ژاپن ارائه دهنده بهترین خدمات اینترنتی جهان

مجموعه : مجله خبری روز
ژاپن ارائه دهنده بهترین خدمات اینترنتی جهان
کشورهای سوئد، هلند، لیتوانی و کره جنوبی نیز بهترین خدمات اینترنتی در جهان را به کاربران خود ارایه می‌دهند و سرعت اتصال به اینترنت در آنها از حداقل‌های تعیین شده برای این مطالعه بیشتر است.

 بر اساس نتایج حاصل از یک مطالعه جدید، سرعت خطوط پهن‌باند اینترنت در بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا و دیگر کشورها مطابق با افزایش درخواست کاربران برای ابزارها و سرویس‌های ویدیویی اینترنتی رشد نكرده است.

این مطالعات که توسط شرکت سیسکو (Cisco Systems) انجام شد، میزان سرعت خطوط پهن‌باند اینترنتی را در 42 کشور مورد مطالعه قرار داد.
این در حالی است که شرکت‌ها برای بررسی‌های تحقیقاتی و آماری درباره وضعیت زیربنایی اینترنت در کشورها، معمولا نرخ نفوذ اینترنت بین کاربران را مورد مطالعه قرار می‌دهند.

فرناندو گیل دو برنابه(Fernando Gil de Bernabé) مدیر مرکز راهکارهای تجاری اینترنت در شرکت سیسکو گفت: «باید توجه داشت که کیفیت اتصال به خطوط پهن‌باند اهمیت فراوانی دارد، زیرا نشان می‌دهد که کاربران با چه سرعتی می‌توانند از پهنای باند خود برای بارگذاری و استفاده از سرویس‌های ویدیویی، تصویری و موسیقی و دیگر ابزارهای اینترنتی استفاده کنند».
خطوط پهن‌باند کند به این معنی است که فناوری شرکت‌ها توانایی لازم را ندارد و زیرساخت‌های آن‌ها برای ارایه خدمات اینترنتی باید به‌روز شود.

در هر یک از این کشورها، مهم‌ترین شاخص بر پایه سرعت انتشار یک فایل در اینترنت و بارگذاری فایل‌ها استوار بود. همچنین، زمان سپری شده برای درخواست کاربران و به دنبال آن، ارسال سیگنال به منظور ارتباط با سرور دیگر و یا برقراری ارتباط کامل از طرف کاربر نیز در این شاخص‌ها مورد مطالعه قرار گرفت.

این شاخص‌ها نشان می‌داد که زیرساخت‌های موجود در کشورهای مختلف، نسبت به استانداردهای تعریف شده برای استفاده از اینترنت پرسرعت، کاربران خود را با چه کیفیتی به اینترنت متصل می‌کنند.
طبق این استانداردها، در حال حاضر سرعت بارگذاری باید 7/3 مگابیت بر ثانیه، سرعت انتشار یک فایل روی اینترنت یک مگابیت بر ثانیه و مدت تاخیر برای پاسخگویی کمتر از 95 ثانیه باشد.

در این مطالعات مشخص شد که کشورهای بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا، کانادا، یونان، استرالیا، ایرلند، برزیل، چین و هند اینترنت را با کیفیت یاد شده در اختیار کاربران خود نمی‌گذارند.
بر اساس نتایج بدست آمده از این مطالعات، پیش‌بینی شده است که طی سه تا پنج سال آینده نیاز کاربران برای اتصال به اینترنت به سرعت‌های 25/11 مگابیت در ثانیه برای بارگذاری، 5 مگابیت در ثانیه برای انتشار و کمتر از 60 ثانیه زمان تاخیر خواهد رسید.

این طور که مطالعات حاضر نشان داده است، در حال حاضر تنها کشور ژاپن اینترنت را با کیفیت فراتر از استاندارد در اختیار کاربران خود می‌گذارد.
کشورهای سوئد، هلند، لیتوانی و کره جنوبی نیز بهترین خدمات اینترنتی در جهان را به کاربران خود ارایه می‌دهند و سرعت اتصال به اینترنت در آنها از حداقل‌های تعیین شده برای این مطالعه بیشتر است.

این مطالعات بر پایه اطلاعاتی که از سایت اینترنتی Speedtest.net جمع‌آوری شد، صورت گرفته است و سرعت انتشار فایل‌ها روی اینترنت، بارگذاری و زمان تاخیر برای پاسخ‌گویی به درخواست کاربر را از کامپیوترهای شخصی به سرورها مورد مطالعه قرار داده است.

سایت اینترنتی Speedtest.net اطلاعاتی نظیر کشور کاربران، مراکز عرضه کننده خدمات اینترنت و سرعت اینترنت را در خود ذخیره می‌کند.