عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

چگونه منزل را سمپاشی کنیم؟

مجموعه : دانستنی ها
چگونه منزل را سمپاشی کنیم؟
یكی از مباحث مهمی كه درباره منازل مطرح است، لزوم سمپاشی در برخی قسمتهای منازل است كه با برخورد با جانوران موذی نظیر سوسك و موش و امثالهم ضرورت پیدا می‌كند.
 
یكی از مباحثی كه با گرم شدن هوا مطرح می‌شود، لزوم سمپاشی در برخی اماكن و منازل است كه با برخورد با جانوران موذی نظیر سوسك و موش و امثالهم ضرورت پیدا می‌كند.

نكته مهم در این مساله این است كه افراد ناآشنا با استفاده از سموم نباتی، سلامت افرادخانواده بخصوص كودكان، میانسالان، خانم‌های باردار و بیماران قلبی، كلیوی، ریوی و … را به خطر می‌اندازند. استفاده از سموم نباتی غیراستاندارد و تایید نشده خطر سقط جنین، مشكلات پوستی، عصبی و تنفسی را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر یكی از اصلی‌ترین اقدامات در مبارزه با حشرات و جانوران موذی، استفاده از سموم شیمیایی است. ضمن اینكه افرادی هم هستند كه خودشان از عطاری‌ها اقدام به خرید سم می‌كنند و بدون در نظر گرفتن دوز مصرفی و یا پیروی از دستورالعمل‌های اشتباه، از آن استفاده می‌كنند و با این كار علاوه بر آسیب رساندن به سلامت افراد خانه، حشرات هدف را نسبت به این گونه سموم مقاوم می‌كنند.

گاهی ریختن این سم‌ها در چاه‌های فاضلاب موجب بیماری و نابودی میكروارگانیسم‌های موجود در چاه می‌شود و به محیط‌زیست آسیب می‌رساند. بسیاری از سم‌های موجود در عطاری‌ها و سم‌فروشی‌های غیر‌معتبر، سموم گیاهی درجه پایین و محتوی مواد دكلره است كه می‌تواند تا 40 سال در محل باقی بماند و از خانواده د.د.ت محسوب می‌شود كه بسیار خطرناك است.

تا چند سال پیش، صدور مجوز فعالیت شركت‌های سم‌پاشی بر عهده وزارت كشاورزی بود، اما این وظیفه بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شد و در حال حاضر، این مجوز توسط معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشكی صادر می‌شود. این مجوز توسط وزارت بهداشت فقط به 4 رشته حشره شناسی و مبارزه با حشرات ناقل، بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای و گیاه‌شناسی داده می‌شود كه شركت سم‌پاشی تأسیس كنند و بازرسان بهداشت بعد از برگزاری یك آزمون، بازدید از وسایل و محل و تایید سم مورد استفاده، برای مسئول فنی شركت مجوز فعالیت 2 ساله صادر می‌كنند كه پس از 2 سال دوباره باید تمدید شود.

باید به خاطر سپرد كه حتماً از شركت‌های سم‌پاشی دارای مجوز از وزارت بهداشت برای این كار كمك گرفته شود و تا چند ساعت پس از سم‌پاشی، خانه خالی از سكنه باشد تا بخار و ذرات معلق سم از بین برود.

سم تا زمانی كه مرطوب است می‌تواند مسمومیت ایجاد كند. به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام سم‌پاشی و تا 48 ساعت بعد، كودكان زیر 6 سال، خانم‌های باردار، افرادی كه دچار بیماری‌های ریوی، قلبی، كلیوی، حساسیت و بیماری‌های پوستی هستند، در خانه حضور نداشته باشند.

ضمنا نیازی به جمع كردن وسایل خانه نیست. رختخواب‌ها را در معرض نور خورشید و هوای آزاد قرار‌دهید. پس از سم‌پاشی و بازگشت به منزل در و پنجره‌ها باید باز باشند تا احتمال مشكلات تنفسی از بین برود.