عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

برقراری ارتباط، كلید مقابله با كم رویی

برقراری ارتباط، كلید مقابله با كم رویی
روانشناسان توصیه می‌كنند: كلید غلبه بر خجالت و كم رویی برقراری ارتباط است.

پیدا كردن كسی كه در طول حیات خود هیچ گاه خجالت نكشیده، كار دشواری است. كم رویی و خجالت واكنش معمول به شرایطی است كه فرد احساس می‌كند از هنجارهای اجتماعی و استانداردهای خود افت كرده است. در واقع خجالت و كم رویی یك زنگ خطر درونی است كه به ما كمك می‌كند دریابیم چه موقع در معرض خطر خارج شدن از خطر پذیرش و رضایت اجتماعی هستیم.

پژوهشگران دانشگاه آلبرتا با انتشار مقاله‌ای در این زمینه در مجله انجمن روانشناسی انگلیس موسوم به «روانشناسی و روانپزشكی» خاطرنشان كردند: هر چند خجالت و شرم در حد طبیعی واكنش ضروری و دارای ارزش است اما اگر از حد استاندارد فراتر رود زندگی انسان را فلج می‌كند و این امر نه تنها بهداشت روانی فرد را تهدید می‌كند بلكه به تدریج او را از جامعه دور می‌كند و به انزوا می‌كشاند.

با این تفاصیل پژوهشگران تاكید می‌كنند: تلاش برای برقراری ارتباط با دیگران كلید اصلی افزایش اعتماد و اطمینان به نفس و غلبه بر این احساس شدید كم رویی است. باید بدانیم كه هر انسانی ممكن است كار اشتباه و خطایی انجام دهد اما این نباید ما را از مردم دور كند. بلكه باید بعنوان یك انسان با دیگر همنوعان تماس و ارتباط داشت و این تمرین را می‌توان از خانواده و دوستان آغاز كرد.