عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

غذاهایی با توانایی هضم سریع

غذاهایی با توانایی هضم سریع
در این مقاله قصد داریم حقایقی در مورد غذاهایی که به متابولیسم سرعت می بخشند را نعرفی نمائیم.

سرعت دور موتور خود را بیشتر کنید:
متابولیسم روندی است که درآن کربوهیدراتها،چربی و پروتئین غذایی که میخورید برای تأمین انرژی مورد نیاز بدن به منظور ساخت و حفظ خود شکسته می شود.تغذیه مناسب باعث عملکرد خوب بدن و سرعت متابولیسم می شود.میزان کالری ای که می خورید،ژن و میزان کالری ای که هنگام خوردن و و فعالیت کردن می سوزانید متابولیسم شما را مشخص می کند. بدن ابتدا کربوهیدرات سپس چربی و در آخر پروتئین را می شکند.غذایی که می خورید 5 تا 10 درصد سرعت متابولیک شما را می سازد .

کابینت های خود را پر کنید:
غذاهایی که متابولیسم شما را سریعتر می کنند،سبزیجات،میوه،پروتئین کم چربی،ماهی،چربی های سالم و غلات سبوس دار هستند.هنگامیکه خرید می کنید دنبال اسفناج،کلم بروکلی،هویج،مارچوبه،کلم،چغندر،لوبیا و سبزیجات برگ دار و تیره بگردید.هر نوع میوه ی تازه برای شما مفید است اما توت سیاه،هندوانه،سیب،مرکبات و گوجه فرنگی را نیز امتحان کنید.مرغ و خروس بدون پوست و تخم مرغ منابع بسیار خوب پروتئینی هستند.اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی با سوزاندن 400 کالری در روز،متابولیسم شما را تقویت می کنند . هنگامیکه آنزیمهای سوزاننده چربی در بدن افزایش پیدا می کنند،چربی های ذخیره شده میسوزند.اگر ماهی نمی خورید،کپسولهای امگا 3 که حاوی میزان متوسط 300 میلی گرم ای پی ای و دی اچ ای می باشد را بخورید.چربی های سالم مانند بادام زمینی و گردو بخورید.غلات سبوس داری که در برنج قهوه ای رنگ،برشتوک،جو و جو دوسر یافت می شود نیز متابولیسم را سریع تر می کند.غذایی مصرف کنید که دارای ویتامین ب،منیزیم و فیبر باشد تا متابولیسم تان سریعتر انجام گیرد.
 
فراوانی چیزهای خوب:
کنترل پروتئین بسیار مهم است.چون این نوع غذاها مفیدند که نباید خودتان را خفه کنید.چند نوع غذا را به مقدار کم بخورید و در طول روز غذاهای سبک سالم میل کنید.یکی از عادتهای خوب،خواندن برچسب مواد مغذی نوشته شده روی ظرف حاوی غذا است.این برچسب ها به شما میگویند که میزان مصرفتان چقدر باید باشد و مواد مغذی موجود در هر وعده چه چیزهایی هستند .

هنگام خوردن آن را بسوزانید:
میزان کالری ای که مصرف می کنید را بدانید.برچسب های مواد مغذی،میزان کالری داخل هر وعده را به شما می گویند . غذاهایی وجود دارند که کالری منفی دارند و نسبت به غذای موجود در آنها کالری بیشتری درطول هضم می سوزانند.برای اکثر افراد ، بسته به جنس و سایز آنها میزان سالم کالری روزانه بین 2200 و 2800 است .

خوردن را متعادل کنید:
با خوردن غذاهای سالم به متابولیسم خود سرعت ببخشید و رژیمتان را با وارد کردن عادتهای غذایی مناسب دیگر کامل کنید . در طول روز آب فراوانی بنوشید.شش تا هشت لیوان خوب است.حداقل هفته ای 3 بار ورزش کنید.برای ساخت بهتر عضله از وزنه استفاده کنید تا به تحریک متابولیسم اتان کمک بشود.