عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

کارتون سفرهای گالیور

کارتون سفرهای گالیور
 
کارتون سفرهای گالیور
 
 
جوانی بود به اسم گری گالیور كه از روی نقشه به ‌جا مانده از پدرش و برای پیدا كردن او راه افتاده بود و سر از یك جزیره ناشناخته درآورده بود كه آدم‌هایش به اندازه انگشتان دست بودند.
و آن‌وقت با آن آدم‌ها، (لی‌لی‌پوتی‌ها) رفیق شده بود و آن‌ها هم به او در جست‌وجویش كمك می‌كردند.
رفقای لی‌لی‌پوتی گالیور، پنج‌ تا بودند: یكی پادشاهشان بود كه اسمش پمپ بود و شكم گنده‌ای داشت و همیشه خودش را جای بابای گالیور حساب می‌كرد؛ یكی فلرتیشیا كه Glum كه در اصل به معنای افسرده است، اسم یكی از شخصیت‌های «ارباب حلقه‌ها» هم هست. یك آدم عوضی هم بود به اسم كاپیتان لیچ كه فكر می‌كرد آن نقشه، نقشه گنج است و مدام دنبال گالیور بود. همین هفت‌ تا كاراكتر، به اضافه سگ گالیور كه تگ نام داشت، همه ماجراها را پیش می‌بردند و ما را میخكوب خودشان می‌كردند.
 
 

قیمت : 4000 تومان تعداد : 2 DVD

کارتون سفرهای گالیور
کارتون سفرهای گالیور
 

 
کارتون سفرهای گالیور
 
 
این كارتونی بود كه ویلیام هانا و جوزف باربرا در سال 1968 با الهام از رمانی به همین اسم ساختند. البته كارتون، ربط خیلی زیادی به داستان اصلی نداشت. فقط اسم، یكی بود و ایده سراصل «سفرهای گالیور» را جاناتان سویفت انگلیسی در 1762 نوشته و یكی از شاهكارهای ادبیات فانتزی (این هنر اختصاصی بریتانیایی‌ها) به حساب می‌آید. البته رمان سویفت، در دل داستان فانتزی‌اش، كلی هم تكه به سیاستمداران احمق روزگار خودش می‌اندازد و معمولا داستان را در رده ادبیات استعاری هم دسته‌بندی می‌كنند.
 
کارتون سفرهای گالیور
 

 
 
 

قیمت : 4000 تومان تعداد : 2 DVD

کارتون سفرهای گالیورکارتون سفرهای گالیور
 

ماجرا از این قرار است كه یك پزشك به اسم لیوئل گالیور كه از روی علاقه ناخدای كشتی شده، برای زمین‌های تازه، می‌زند به دریا و بعد از گرفتار شدن در یك طوفان، سر از سرزمین آدم كوچولوها درمی‌آورد؛ سرزمین لی‌لی‌پوتی‌ها و بلفوسكاندها كه با هم جنگ و اختلاف دارند.
بعد از آن‌جا، به سرزمین غول‌ها، بروبدینگ می‌رود كه حسابی بداخلاق هستند. بعد به شهر هندسه و موسیقی لاپوتا می‌رسد (این ایده را استاد میازاكی كارتون كرده) كه زیادی از خودراضی هستند. و در سفر چهارم هم به سرزمین اسب‌های سخنگو می‌رسد كه آن‌ها را بهتر از همه آدم‌ها می‌بیند و در همان‌جا ـ بهترین سرزمینی كه تا آن روز دیده ـ ماندگار می‌شود.
ماندگاری كارتون در ذهن من و همسالانم، خیلی بیشتر از این حرف‌ها بود. لغت «لی‌لی‌پوت» و صفت «لی‌لی‌پوتی‌»، تكیه‌كلام «من می‌دونم» كه حتما باید با صدای بم گفته می‌شد، تقلید لهجه كاپیتان لیچ كه اگر خوب از آب درمی‌آمد، آدم بدجنس بود، اسم «فلرتیشیا» كه به صورت صفت استفاده می‌شد،… و یادِ آن صدای اغواگر امواج دریا در ابتدای تیتراژ. عجیب است.
 
کارتون سفرهای گالیور
 
 
قیمت : 4000 تومان تعداد : 2 DVD

کارتون سفرهای گالیورکارتون سفرهای گالیور
 
روش خرید :(پرداخت محصول فوق و یا محصولات دیگر میتوانید با كلیك بر روی خرید پستی و با تکمیل فرم خرید پستی , ابتدا سفارش خود را درب منزل یا محل کار در هر جای ایران , تحویل گرفته و سپس مبلغ آن را به مامور پست پرداخت نمایید.