اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

كسانی كه منافع خود را در خطر می‌بینند، علیه احمدی‌نژاد بسیج شده‌اند

مجموعه : مجله خبری روز
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و از چهره‌های شاخص اصولگرایان حامی احمدی نژاد در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: آنچه امروز در فضای انتخاباتی ما رایج است، متاسفانه بیشتر نشات گرفته از تبلیغات یا پروپاگاندای غربی است.
وی افزود: معنای اصلی تبلیغ ابلاغ رسالتی است كه انسان بر عهده دارد، ولی مفهومی دیگر از آن ارائه شده كه به هر نحو ممكن مانند تكرار و تكرر گسترده موضوعات و القای نظرات، طرف مقابل خود را تحت تاثیر قرار دهد كه این شیوه محصول اندیشه غربی است.

* پروپاگاندای غرب بر تبلیغات انتخاباتی ایران سایه انداخته است
این فعال سیاسی اصولگرا با تاكید بر اینكه اگر انسان تصویری را 20 مرتبه در یك روز ببیند، در ذهن او نقش می بندد، به ذكر نمونه ای از تبلیغات مبتنی بر القای روانی در سطح جامعه پرداخت و گفت: در گذشته‌ آنقدر "پپسی " را تبلیغ كرده بودند كه مردم نوشابه را فقط به نام پپسی می شناختند و اگر كسی نوشابه دیگری هم می‌خواست، می‌گفت پپسی زرد می‌خواهم.
چمران افزود: تبلیغات نشات گرفته از پروگاندای غرب امروز بر سیستم انتخاباتی ما سایه انداخته، در حالیكه باید تبلیغات بیانگر واقعیت‌ها باشد و حتی نقدهایی كه در عرصه تبلیغ صورت می‌گیرد باید صحیح و منطقی باشد تا مردم از میان سخنان مختلفی كه با آن مواجه می‌شوند، بهترین را برگزینند.
وی علت اصلی رواج این نوع تبلیغات در كشور ما را اینگونه توضیح داد كه امروز در دنیا این نوع تبلیغات حاكم شده و پشتوانه آن، پشتوانه مالی و سیاسی و روانشناسی و جامعه شناسی است كه نقاط قوت و ضعف جامعه را شناسایی می‌كنند و با زور پول بر آنها اثر گذاشته و نظر خود را به جامعه تحمیل می‌كنند و برای هر موضوعی هم می‌توان در سیستم جامعه‌شناسانه امروز میزان سرمایه را تعیین كرد.

* اقدامی جهت برخورد با تبلیغات غیرقانونی صورت نمی گیرد
رئیس شورای شهر تهران درباره نظارت شورای شهر بر تبلیغات انتخاباتی به منظور حفظ محیط زیست نیز اظهار داشت: بنده با این سیستم تبلیغاتی موافق نیستم ولی نظارت بر این موضوع بر عهده فرمانداری است و آنها باید قوی تر نظارت می كردند ولی با آنكه گفتند كسی نباید بنر در سطح شهر نصب كند یا بر درخت‌ها و دیوارهای عمومی پوستر نچسبانند، دیدیم كه روی دیوار منازل مردم و تنه درختان و حتی اماكن عمومی پوستر چسباندند كه باید با این اقدام خلاف قانون جدی تر برخورد كرد.
چمران با انتقاد از مراجع قانونی در برخورد با كسانی كه با زیر پا گذاشتن قانون مصوب كمیسیون تبلیغات اقدام به فعالیت تبلیغات انتخاباتی در سطح شهرها می كنند، گفت: شوراهای اسلامی شهر برای نظارت بر تبلیغات انتخابات مسئولیتی بر عهده ندارد و دستگاه‌های ذیربط هم فقط اعلام می كنند اما اقدامی در این زمینه انجام نمی دهند.
وی در خصوص زمان پاكسازی محیط شهری از اقلام تبلیغاتی هم توضیح داد: اگر پوسترها و بنرها به صورت غیر مجاز نصب شده باشند، هرگاه فرمانداری دستور دهد، اقدام می شود ولی كار پاكسازی سطح شهر از اقلام تبلیغاتی بعد از پایان انتخابات و اعلام منتخب ملت انجام می شود و با توجه به نامشخص بودن كشیده شدن انتخابات به مرحله دوم یا مشخص شدن نتیجه انتخابات در مرحله نخست، كار پاكسازی با پایان زمان تبلیغات آغاز نمی شود.

* احمدی نژاد با اصلاح مناسبات گذشته منافع برخی را به خطر انداخته است
رئیس شورایعالی استان ها در بخش دیگری از این گفتگو، به بررسی علل هجمه به دولت نهم در چارچوب تبلیغات نادرست انتخاباتی پرداخت و اظهار داشت: احمدی‌ نژاد در طول دوه ریاست جمهوری خود، دست به حركات شجاعانه و جسورانه زد و بسیاری از معادلات گذشته را بر هم ریخت و این به هم ریختگی و تنظیم شرایط بهره‌گیری از امكانات و منافع ملی ما، به منافع عده‌ای ضربه زد و به همین علت همه جناح‌هایی كه با هم اختلافات فراوانی داشتند، در كنار هم قرار گرفتند و یكدل و یك زبان در مخالفت با احمدی‌نژاد تلاش می‌كنند.
چمران افزود: مخالفین احمدی‌نژاد از روی حب و دوستی با یك كاندیدا دور هم جمع نشدند، بلكه از روی بغض نسبت به احمدی‌ نژاد كنار یكدیگر قرار گرفتند و این مساله از نحوه برخورد به عملكرد آنها كاملا مشخص است.
وی درباره عملكرد دولت نهم در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز توضیح داد: احمدی‌نژاد اگر چه دارای دكترای ترافیك و مهندسی عمران است ولی دارای شخصیتی دانشگاهی و فرهنگی نیز هست؛ همچنان كه شخصیت‌ هایی كه در برابر او قرار گرفتند هم، با آنكه تخصص‌ های فنی و علوم انسانی دارند، اما در عین حال از ابعاد دیگر شخصیتی برخوردارند.
"امكان دارد میزان پرداختن احمدی‌نژاد به مسائل فرهنگی در جامعه خیلی بروز و ظهور نداشته باشند، اما حقیقتا در سطح بسیار بالایی بوده و اصولا او از منظر فرهنگی به مسائل نگاه كرده است، اما هنگامی كه سیستم انكار آغاز شده و رشد كند بدیهی است چنین مسائلی هم انكار شود ".

* احمدی نژاد مدیری برآمده از نظام شورایی است
رئیس شورای شهر تهران كه عملكرد دولت نهم در زمینه شوراهای شهر و روستا را در امتداد عملكردهای قبلی ارزیابی كرد، متذكر شد: بافت دولت‌ها خیلی با شوراها همگن و موافق نیست و اصولا سخت می‌توانند شوراها را بپذیرند و به قول آقای احمدی‌نژاد پذیرش شوراها از سوی دولت ها به اندازه قرار دادن یك كتاب در كنار كتاب‌ هایی كه در یك قفسه قرار دارند، دشوار است و دولتمردان به سختی اجازه می‌ دهند نهادی چون شورا وارد عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری شود.
چمران افزود: احمدی‌نژاد مدیری برآمده از متن شوراها است و ما خدمت خالصانه را با او از شورا و شهرداری آغاز كردیم كه مقام معظم رهبری فرمودند رایحه خوش خدمت به مشام می‌رسد و به همین دلیل است كه هم به مسائل شوراها و هم به مباحث مربوط به شهر و شهرداری ها اشراف كامل دارد.
وی اضافه كرد: رئیس جمهور بارها اذعان كرده، نوشته و دستور داده كه باید به موضوع شوراها توجه ویژه شود، ولی اجرای دستورات او نیازمند قوانین و گذر زمان است و امكان دارد گلایه‌هایی برای عدم سرعت در كارها داشته باشیم اما یقینا با روحیه شوراگری‌های او، شوراها سازگارتر بوده و هستند.
"البته بحث شهرداری تهران یك مسئله خاص است كه بیشتر به مسائل تخصصی و كارشناسی برمی‌گردد و ما به كسانی كه چنین مباحثی را مطرح می‌كنند، بارها گفته‌ایم كه باید بنشینیم و در این زمینه كارشناسی كنیم و امكان دارد بسیاری از مسائلی كه در این حوزه از سوی دولت مطرح شده، مورد قبل ما هم نبوده باشد اما این بحث‌ها منطقی و طلبگی است اما در عالم سیاست برخی تلاش می كنند اختلافات سطحی را اصولی و ایجاد چالش فكری و فلسفی قلمداد كنند كه این كار آنها ناشی از استفاده نادرست از مقوله تبلیغات است ".

* هزینه‌های فاقد در شهرداری عمری 15 ساله دارد
رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در دولت گذشته، هم علی اكبر رحمانی استاندار تهران و هم مرتضی الویری شهردار تهران خواستار حضور در جلسات هیات دولت بودند و بر سر این مساله با هم كشمكش داشتند و به همین دلیل مصوب شد هیچ كدام از آنها در جلسات دولت شركت نكنند اما جالب اینجا بود كه هر دوی آنها بر خلاف مصوبه دولت در جلسات هیات وزیران شركت می‌كردند.
چمران افزود: موضوع عدم حضور شهردار در جلسات دولت ربطی به دولت نهم ندارد و هنگامی كه احمدی‌نژاد شهردار بود، برخلاف شایعاتی كه آن روزها مطرح شده بود، هرگز از دولت خاتمی درخواست نكرد كه در حلسات هیات وزیران حضور یابد و وعده‌ای هم نداد كه در دولت او شهردار در جلسات دولت شركت داده می شود و آقای قالیباف هم اساسا چنین تقاضایی را نداشته است.
وی درباره بحث 300 میلیارد تومان هرینه فاقد سند در شهرداری تهران نیز گفت كه این بحث از زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد مطرح شد و او در همان زمان توضیح داد كه اصطلاحی مبنی بر "فاقد " در شهرداری وجود دارد كه با بحث "فاقد سند " متفاوت است و اگر موضوع هزینه‌كرد 300 میلیارد تومان بدون سند بود، چگونه این رقم به دست آمد و همین كه رقمی مطرح می شود نشان می‌دهد سندی بوده كه قابلیت محاسبه را داشته است.
چهره شاخص اصولگرایان حامی احمدی نژاد در شورای شهر تهران در خصوص تشكیل كمیته‌ای منتخب شورای شهر و شهرداری تهران برای بررسی موضوع 300 میلیارد تومان هزینه فاقد، گفت: بحث هزینه‌های فاقد بیش از 15 سال است كه در شهرداری وجود داشته است و مفهوم آن خرج كردن بودجه برای مباحث مستحدثه و پیش‌بینی نشده فارغ از برنامه است.
چمران افزود: فرض كنید می‌خواهیم اتوبان یا خیابانی ایجاد كنیم اما با مانعی مواجه می شویم و لازم است ساختمانی كه در مسیر یك پروژه قرار گرفته، بخریم و آنرا تخریب كنیم كه این كار نیازمند مراحل اداری و قضائی است كه قطعا طول خواهد كشید و بودجه مربوطه نیز قابل هزینه نیست و به همین دلیل آنرا خرج پروژه دیگری می‌كنیم.
وی ادامه داد: وقتی كه حادثه آتش سوزی مسجد ارك تهران رخ داد، این مساله پیش‌بینی شده نبود و در جریان رسیدگی به مساله هم هیچ دستگاهی كمك جدی نكرد و شهرداری خود به تنهایی وارد عمل شد و بیش از 2 میلیارد تومان برای این مساله هزینه كرد كه این رقم از محل اعتبارات دیگری برداشته شد.
"امروز هم اگر شهردار یك منطقه در سركشی از محله‌ها احساس كند كه نیاز است در منطقه‌ای باید پاركی یا میدانی احداث شود، باید منابع مالی آن را در نظر گیرد اما به دلیل آنكه این مساله پیش بینی نشده است، از محل اعتبارات دیگر برای پروژه مد نظر خود استفاده می‌كند كه به این كار فاقد می‌گویند ".

* هزینه‌های فاقد 40 میلیارد بود؛ نه 300 میلیارد تومان
رئیس شورایعالی استان ها با تاكید بر اینكه هزینه‌های فاقد دارای سند و ریز بودجه آن نیز مشخص است، اظهار داشت: در بحث 300 میلیارد تومان هزینه فاقد بخش عمده آن نیازمند مصوبه و گرفتن امضا و طی مراحل اداری بود و شورا حسابرسی را استخدام كرد و این مساله را دقیقا مورد حسابرسی قرار داد و به رقمی حدود 35 یا 40 میلیارد تومان در طول 4 سال رسیدیم.
چمران افزود: از آنجا كه بیش از 10 سال در زمان شهرداران قبل حسابرسی در شهرداری صورت نگرفته بود، رقم به دست آمده در حسابرسی نسبت به گذشته قابل مقایسه نبود و رقم اولیه اعلام شده هم دقیق نبود زیرا مقدار زیادی از آنها سندهایی بود كه به چند امضا نیاز داشت و یا نیازمند تسویه حساب با پیمانكاران پروژه‌های تمام شده یا موارد مشابه بود كه همیشه در شهرداری وجود داشته است.
وی تصریح كرد: شاید نتوان موضوع هزینه‌های فاقد را به طور كلی از حوزه شهرداری حذف كرد ولی می‌توانیم از حجم آنها بكاهیم و تلاش كردیم بر اساس برنامه پیش برویم و سعی ما بر این است كه در زمینه موضوعاتی كه پیش آمد می‌ كند نیز به سرعت مصوبه داشته باشیم تا با مساله فاقد خارج از برنامه مواجه نشویم.

* مناظره‌‌های احمدی نژاد واضح و روشنگرانه بود
این چهره شاخص اصولگرایان شورای شهر تهران در بخش دیگری از گفتگو با فارس به اظهارنظر درباره مناظره‌های تلویزیونی محمود احمدی نژاد با رقبای او پرداخت و گفت: درباره سخنان آقای احمدی نژاد در خصوص برخی مسائل داخلی با ذكر اسامی افراد به دلیل آنكه شخصا تمایلی به ورود به بحث اشخاص با ذكر اسامی ندارم، اظهار نظر نمی كنم اما حرف‌های منطقی رئیس جمهور در حوزه سیاست خارجی بسیار روشنگرانه و واضح بود.
چمران افزود: قصد ندارم گذشته را نفی كنم اما سخنان آقای احمدی نژاد در حوزه دیپلماسی معطوف بر این است كه ما به گونه ای پیش آمدیم كه حالا به جایگاهی در دنیا رسیده ایم كه با احترام با ما برخورد می‌شود و از اقتدار در عرصه بین المللی برخورداریم كه شجاعت احمدی نژاد به عنوان منتخب ملت در این زمینه بسیار تعیین كننده بود.
وی ادامه داد: دولت نهم در صیانت از حقوق مسلم ملت ایران بسیار موفق عمل كرد و در حالی كه پیش تر نمی‌گذاشتند سانتریفیوژها در كشور ما فعالیت داشته باشند اكنون به جایگاهی رسیده ایم كه 7 هزار سانتریفیوژ در حال فعالیت و خرچش هستند كه این رقم به تعداد بالاتر نیز خواهد رسید.
"زمانی بود كه ما برای اینكه 36 سانتریفیوژ در كشور فعالیت آزمایش داشته باشد التماس می كردیم و به جای هم نمی‌رسیدیم. اما امروز آنها می‌گویند كه اگر ایران در همینجا متوقف شود ما هم با این مسئله موافقیم كه این عقب نشینی آنها ناشی از اقتدار سیاسی ما است ".

* بلد نیستم نتیجه انتخابات را پیش بینی كنم
این چهره شاخص اصولگرای حامی احمدی نژاد گفت: اینكه در خاورمیانه بدون حضور و نظر ایران مسئله ای قابل حل نیست بسیار مهم و عزت آفرین است و نشان می‌دهد كه وضعیت با گذشته خیلی فرق كرده كه آمریكایی‌ها می‌گفتند ما هر تصمیمی به هر كاری كه بگیریم آن را انجام می‌دهیم و كسی جلودار ما نیست.
چمران افزود: امروز همه شاهد هستند كه آمریكایی ها كه در عراق و افغانستان و حتی پاكستان آزادانه هر كاری می‌كردند و به تهدید ایران می‌پرداختند به جای رسیدند كه در این كشورها زمینگیر و متوقف شدند و منتظر موضع گیری ایران هستند و حتی از ما برای گفت و گوی مستقیم درباره مسائل منطقه دعوت می‌كنند.
وی اضافه كرد: حمله به صهیونیزم را حضرت امام خمینی (ره) در سال 42 با صدور بیانیه و سخنرانی برای افشای ماهیت اسرائیل غاصب آغاز كرد و این موضوع از اصول روشن خط آن بزرگوار است و امروز كه در سالگرد رحلت معمار كبیر انقلاب قرار داریم اگر اندیشه‌های آن حضرت را به دل و جان قبول داریم، باید از رهنمودها و تلاش های آن حضرت در این زمینه پیروی كنیم ".
رئیس بنیاد شهید چمران اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نخستین كسی كه از خارج به دیدار حضرت امام آمد یاسر عرفات بود كه البته ما به سیاست های دو گانه و بازی های سیاسی او نقد شدید داریم. اما دیدار وی با امام به مفهوم آن بود كه انقلاب اسلامی و امام پشتیبان انتفاضه مردم فلسطین است.
چمران افزود: دومین كسانی كه به دیدار امام آمدند یك تیم 92 نفره از لبنان بود كه در تركیب این تیم شهید مصطفی چمران و شیخ مهدی شمس الدین و نبیه بری حضور داشتند كه حركت آنها نیز به مفهوم آن بود كه انقلاب اسلامی و امام پشتیبان مقاومت هستند و دیدگاه امام در خصوص حمایت از نهضت مستضعفین امروز بهتر متبلور می‌شود.
وی در پاسخ به اینكه آیا احمدی نژاد توانست با مطالبی كه در مناظره با موسوی مطرح كرد آرای خاموش جامعه را به سوی خود جلب كند گفت: اصولا در مناظره برای افراد رای جمع نمی‌ شود و علت آن است كه افرادی كه تصمیم خود را گرفتند از دیدگاه خود به مناظره نگاه می‌كنند و برداشت های خود را دارند..

* برخی نظرسنجی ها برای سست كردن خط انقلاب است
این چهره شاخص اصولگرایان حامی احمدی نژاد در شورای شهر تهران در عین حال گفت: خاصیت مناظره این است كسانی كه هنوز نتوانستند تصمیم خود را بگیرند و مردد هستند، با طرح مسائل سیاست خارجی و موضوعات مالی بتوانند خیلی خوب تصمیم بگیرند و با این واقعیت آشنا شوند كه سیاه نمایی ها و بزرگ نمایی ها و بسیاری از مسائلی كه علیه دولت نهم طرح شده، از جنس تبلیغات و پروپاگاندای غربی است.
رئیس شورایعالی استان ها درباره پیش بینی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: بنده بلد نیستم نتیجه انتخابات را پیش بینی كنم و تاكنون هم در این زمینه بررسی نداشتم ولی امیدوارم با عنایت حضرت حق و هوشیاری ملت، نتیجه انتخابات به گونه ای باشد كه به خیر و صلاح كشور باشد
چمران در پایان همچنین در خصوص نظرسنجی ها گفت: تجربه نشان داده هر كسی مطابق خواست درونی خود نظرسنجی انجام می دهد و گاهی یك نظرسنجی تبلیغاتی و برای القای برخی مسائل در راستای خالی كردن ته دل مردم به ویژه معتقدان به امام و رهبری و سست كردن خط انقلاب و كاهش میزان مشاركت عمومی است اما معتقدم تا روز آخر اصولا نمی توان برآورد بسیار دقیقی از تصمیم جمعی مردم داشت..