اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

جلوگیری قرص گوجه فرنگی از سكته قلبی

دانشمندان می‌گویند روزی دوبار استفاده از گوجه فرنگی به ‌صورت قرص‌ می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی و سكته جلوگیری كند.

به گزارش بی‌بی‌سی، قرص‌های گوجه‌فرنگی محتویات مخصوصی دارد كه از بیشتر شدن كلسترول ال‌دی‌ال در بدن جلوگیری می‌كند؛ این كلسترول باعث بسته شدن شریان‌های بدن می‌شود.

از این‌رو یك قرص گوجه‌فرنگی كه اخیرا توسط یك شركت داروسازی انگلیسی تهیه شده قرار است به ‌زودی در بازار عرضه شود. با این حال برخی از كارشناسان می‌گویند برای اینكه نتیجه استفاده این نوع قرص مشخص شود باید زمان بیشتری صرف آزمایش روی آن شود..

در آزمایش‌های اولیه این قرص كه آتنورون نام دارد و روی 150 بیمار قلبی انجام شده است مشخص كرده كه مصرف 8 هفته این قرص، میزان چربی‌های مضری را كه در خون وجود دارد تقریبا به صفر می‌رساند.

یكی از متخصصان در این زمینه گفته است: مصرف این قرص می‌تواند از مصرف داروهای استاتین كه از سوی پزشكان برای پایین آوردن كلسترول تجویز می‌شود مؤثرتر باشد.

با این حال رئیس بنیاد قلب انگلیس در مورد مصرف این دارو هشدار داده است: مانند همیشه ما از مردم می‌خواهیم تا قبل از اینكه فواید هر داروی جدید طبیعی به‌ صورت كلینیكی و علمی مشخص شود در مورد مصرف آن احتیاط كنند.

برای تایید فواید این قرص باید وقت بیشتری صرف شده و چندین آزمایش علمی در كلینیك‌ها انجام شود.

در همین حال پروفسور آنتونی لیدز از خیریه قلب انگلیس در این باره گفته است كه داروی جدید می‌تواند به روش‌های جدیدی برای درمان قطعی كلسترول بالا در قلب بینجامد.

وی یافته‌های ابتدایی در این باره را بسیار امید‌بخش دانسته است.در این قرص جدید، آنتی اكسیدان‌های موجود در پوست گوجه كه به آن رنگ قرمز می‌دهند، به ‌صورتی قابل جذب به بیماران داده می‌شود.

این آنتی‌اكسیدان‌‌ها كه نقش بسیار مؤثری در كنترل كلسترول خون دارند، به وفور در پوست گوجه قرار دارند اما درصورت مصرف طبیعی به سختی توسط بدن جذب می‌شوند.