لوازم آرایشی

لوازم آرایشی

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

ده لوگوی برتر گوگل انتخاب شد!

مجموعه : مجله خبری روز
ده لوگوی برتر گوگل انتخاب شد!
ابتکار گوکل برای جلب توجه جهان نسبت به موضوعی خاص با طرح لوگوهای متنوع مورد بررسی نشریه تلگراف قرار گرفته و این نشریه 10 طرح برتر این شرکت را طی سالهای اخیر انتخاب کرده است.
تغیر لوگوی گوگل که از ابتدا به اخباری جالب توجه در میان اخبار مرتبط با جهان تکنولوژی تبدیل شد آخرین بار در تولد موتور جستجوی گوگل و پس از آن به مناسبت تولد کنفسیوس تغییر پیدا کرد. نشریه تلگراف با نگاهی کلی از میان تمامی طرحهای لوگوی موتور جستجوی گوگل از سال 2002 تا کنون 10 طرح برتر را انتخاب و اعلام کرده است.
گوگل توجه کاربران را با ایجاد تغییر لوگوی صفحه اول خود به راحتی متوجه موضوعی خاص می کند که این لوگوهای تغییر یافته به doodle شهرت پیدا کرده اند. دو طرح اخیر لوگوی گوگل طرح Googlle و Confucius توسط طراحی به نام دنیس وانگ طراحی شده است.
لوگوی پاپ آرت-6 آگوست 2002: این طرح به مناسبت تولد 74 سالگی اندی وارهول نقاش و به منظور یادآوری یکی از آثار نقاشی اش که در سال 1967 از مریلین مونرو هنرپیشه فرانسوی خلق شده بود در لوگوی گوگل گنجانده شد.
لوگوی اینشتین-14 مارچ 2003: در این تاریخ حرف O اول در کلمه گوگل به چهره ای دایره وار از آلبرت اینشتین تبدیل شد تا یاد آور صد و بیست و چهارمین سالگرد تولد این فیزیکدان مشهور شود. معادله مشهور وی (e=mc2) که بر اساس آن می توان جرم را به انرژی تبدیل کرد در قسمت حرف E لوگو نمایش داده شده است.
لوگوی دی ان ای-25 آوریل 2003: در این طرح یک مارپیچ دوگانه جایگزین دو حرف O در لوگو شده است تا یاد آور پنجاهمین سالگرد کشف درزوگسی ریبونوکلئیک اسید یا دی ان ای توسط جیمز واتسن و فرانسیس کریک باشد.
لوگوی پرنده-17 دسامبر 2003: صدمین سالگرد ابداع اولین هواپیمای سبک وزن توسط برادران رایت به واسطه این طرح برای کاربران یادآوری شد. در این طرح دو ملخک هواپیما جایگزین دو O گوگل شده اند.
لوگوی داوینچی-4 ژانویه 2006: پانصد و پنجاه و سومین سالگرد تولد هنرمند مشهور ایتالیایی، لئوناردو داوینچی به واسطه تعدادی از طرحهای این هنرمند و ترکیب آنها در لوگوی گوگل یادآوری شده است. طرح آناتومی مشهور وی به همراه تصویر مونالیزا در این لوگو به ترتیب جایگزین حروف O اول و دوم شده اند.
لوگوی بریل-4 ژآنویه 2006: یکی از جالب ترین طرحهای این موتور جستجو طرحی است که به مناسبت صد و نود و هفتمین سالگرد تولد لوئیس بریل خالق الفبای بریل برای نابینایان بر صفحه اول گوگل قرار گرفت. این طرح با پنج نقطه آبی، سه نقطه قرمز، سه نقطه زرد، چهار نقطه آبی، سه نقطه سبز و دو نقطه قرمز نام گوگل را به زبان بریل نوشته است.
 
لوگوی جیغ- 12 دسامبر 2006: این طرح نیز به مناسبت صد و چهل و ششمین سالگرد تولد ادوارد مونک خالق تابلوی مشهور "جیغ" ارائه شده است. سر تنها شخصیت موجود در تابلو جایگزین O دوم لوگوی گوگل شده است.
لوگوی مایکل جکسون-29 آگوست 2009: چند ماه پس از مرگ خواننده مشهور پاپ مایکل جکسون هر دو حرف O گوگل توسط یک جفت پا جایگزین شدند که کفشها و لباس مخصوص این خواننده این دو پا را پوشانده بود. این لوگو در واقع به مناسبت پنجاه و یکمین سالگرد تولد این خواننده مشهور طراحی شده بود.
سری یوفوها
لوگوی پدیده ناشناخته-5 سپتامبر 2009: در این طرح بشقاب پرنده ای بر فراز لوگو در حال پرواز است و تابش نوری از این یوفو بر روی O دوم لوگو تابیده شده و آن را به سوی خود می کشد. با کلیک بر روی این طرح صفحه ای از نتیجه جستجوی واژه های "پدیده های ناشناخته" باز می شد. با این حال گوگل در آن زمان منظور قطعی خود را از طرح این لوگو اعلام نکرد.
لوگوی دایره های مرموز-12 سپتامبر 2009: این طرح تنها دو هفته پس از انتشار طرح پدیده های ناشناخته بر روی صفحه اول گوگل گذاشته شد و با افزایش علامتهای سئوال درباره مفهوم طرحها کلمه گوگل در این طرح توسط یک یوفو بر روی سطح یک مزرعه حک شد. این طرح نیز به صفحه جستجوهای دایره های مزارع ارتباط یافته بود. پس از آن طرحی دیگر به نام هجوم مریخی در ادامه لوگوهای مرموز گوگل قرار گرفت و همچنان کسی از منظور طرحهای عجیب گوگل آگاه نشد.
اما در نهایت این شرکت اعلام کرد چند طرح اخیر خود را به مناسبت صد و چهل و سومین سالگرد تولد اچ جی ولز ارائه کرده است. طرحهای استفاده شده در این چند لوگو تم اصلی داستانهای این نویسنده مشهور بوده است.