عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

تزریق ویروس ایدز به یاسر عرفات؟

مجموعه : مجله خبری روز
تزریق ویروس ایدز به یاسر عرفات؟
یک روزنامه اسپانیایی پس از پنج سال از درگذشت یاسر عرفات که مرگ وی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، فاش کرد که عرفات بر اثر تزریق ویروس ایدز درگذشته است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "فلسطین الیوم "، یک روزنامه اسپانیایی با تایید این موضوع که "یاسر عرفات " رهبر فقید تشکیلات خودگردان فلسطین مسموم شده بود،نوشت به منظور پنهان ماندن راز مرگ عرفات و سپس تخریب وجهه وی به او ویروس ایدز تزریق شده بود.

روزنامه اسپانیایی "الموندو " به نقل از "سعید العساف " یکی از پزشکان معالج عرفات نوشت:به نفع اسرائیل و رهبران تشکیلات خودگردان است که دلایل مرگ عرفات را پیگیری نکنند و اکنون 5 سال از مرگ عرفات می‌گذرد اما هنوز مرگ وی بعنوان یک راز باقی مانده است.

این روزنامه نوشت یکی از پژوهشگران در مرکز علمی پژوهش‌های تطبیقی که بر روند معالجه عرفات نظارت داشت بدون اینکه بخواهد انگشت اتهامش را بسوی طرف خاصی نشانه رود تاکید کرد رهبر فقید تشکیلات خودگردان مسموم شده است.

عرفات در 11 نوامبر 2004 در سن 75 سالگی، پس از تحمل 3 سال محاصره صهیونیست‌ها در "المقاطعه " مقر تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله به یک بیماری مشکوک مبتلا شد و به بیمارستان نظامی "پرسی " در پاریس انتقال یافت و در آنجا درگذشت.

پس از اینکه عرفات به این بیماری دچار شد تعدادی از پزشکان عرب از اردن، مصر و تونس به مقر تشکیلات خودگردان فلسطین رفتند تا وی را درمان کنند در ابتدا گمان می‌رفت که وی دچار سرطان شده باشد اما آزمایش‌های بعدی این فرضیه را رد کرد.

پس از اینکه پزشکان عرب از تشخیص بیماری ابوعمار عاجز ماندند، طرف‌های بین‌المللی و عربی وارد عمل شدند و وی را به فرانسه منتقل کردند اما در فرانسه نیز پزشکان نتوانستند بیماری وی را تشخیص و درمان کنند.

پیش از این برخی رهبران حماس از کشف اسناد و مدارکی خبر دادند که ثابت می‌کند "محمد دحلان " مشاور امنیت بازدارنده تشکیلات خودگردان در ترور یاسر عرفات رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین دست داشته است.

"فرج الغول " رئیس کمسیون حقوقی پارلمان فلسطین اعلام کرده بود: جنبش حماس اسناد و مدارکی به دست آورده که قاطعانه ثابت می‌کند محمد دحلان و تیم وی در ترور یاسرعرفات رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین دست داشته اشت.

به گفته این مسئول فلسطینی، علاوه بر این اسناد اعترافات رهبران امنیت بازدارنده که در غزه بازداشت شده‌اند، نشان می‌دهد دحلان در ترور یاسرعرفات سهیم بوده است.

از سوی دیگر "فاروق القدومی " رئیس بخش سیاسی ساف در این خصوص اطلاعات و مستنداتی در دست دارد که بر اساس آن عباس و محمد دحلان مسئول سابق امنیتی نوار غزه در توطئه ترور یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین دست داشتند و با اسرائیل همکاری کرده‌اند.

جالب توجه اینکه بیش از نود درصد مردم منطقه معتقدند محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و محمد دحلان در ترور یاسر عرفات با رژیم صهیونیستی همکاری داشته‌اند.