اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

محرومیت مادام العمر حسین رضازاده از مربیگری

مجموعه : مجله خبری روز
محرومیت مادام العمر حسین رضازاده از مربیگری
به گزارش ایسنا،درپی اتفاقات غیر منتظره چند سال اخیر در وزنه‌برداری ایران و تكرار محرومیت‌های ملی‌پوشان ایرانی به دلیل دوپینگ، روز سه‌شنبه كمیته‌ی فنی فدراسیون وزنه‌برداری به ریاست افشارزاده تشكیل جلسه داد و در پایان با استناد به عملكرد غیر قابل قبول مربیان؛ اعضای كادرفنی این تیم را مادام‌العمر از مربیگری در وزنه‌برداری محروم كرد.

در نشست كمیته‌ی فنی فدراسیون وزنه‌برداری كلیه‌ی اعضای كادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری كه در مسابقات جهانی كره حضور داشتند، دلایل و توجیهات خود را برای مشكلات اخیر تیم ملی مطرح كردند كه درنهایت به دلیل غیر مستند بودن این دلایل، كمیته‌ی فنی رای به محرومیت كلیه‌ی اعضای این كادر داده است.

پرویز جلایر، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری ایران نیز این محرومیت را تایید كرد و گفت: این محرومیت طبق قوانین جهانی اعمال شده است.

كادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری با مدیریت حسین رضازاده و مربیگری بهمن زارع، هادی پانزوان، هدایت تیم ملی وزنه‌برداری را برعهده داشته است.

جلایر اظهار كرد: در جلسه‌ روز سه‌شنبه كمیته‌ی فنی كه با حضور افشارزاده رییس فدراسیون، رضازاده سرمربی، زارع مربی و دیگر اعضای كادرفنی به همراه اعضای این كمیته برگزار شد، كادرفنی دلایل خود را درمورد نتایج و اتفاقات اخیر ارایه كردند كه این دلایل و توجیهات قانع كننده نبود. در این جلسه تصمیماتی گرفتیم و مطابق قوانین جهانی كادر فنی تیم ملی محروم خواهد بود.

وی افزود: شنبه یا دوشنبه هفته‌ آینده پس از نشست مجدد كمیته فنی این نظرات و تصمیمات كمیته‌ فنی در بیانیه‌ای به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

وی افزود: طبق قوانین فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اگر ورزشكاری دو بار دوپینگ كند، به صورت مادام العمر از ورزش محروم می‌شود. این مساله شامل حال كادرفنی نیز می‌شود كه صد درصد كادرفنی تیم ملی بزرگسالان ایران را هم شامل می‌شود.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری با تاكید بر اینكه برآورد كمیته‌ی فنی این است كه كادرفنی فعلی تیم ملی دیگر در وزنه‌برداری مربیگری نخواهند كرد، یادآور شد: چند سال پیش زمانی كه ایوانوف نیز در تیم ایران فعالیت می‌كرد، پس از اعلام شدن دوپینگ تیم ملی به صورت مادام العمر از مربیگری محروم شد. كسانی كه آلوده این مسایل می‌شوند، جوانان را هم آلوده می‌كنند. آنها صلاحیت این را ندارند كه جوانان را رهبری كرده و به آنها تعلیم و تربیت بیاموزند.