عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

برنامه های شبکه های 2 و 3 به مناسبت ماه محرم

مجموعه : مجله خبری روز
برنامه های شبکه های 2 و 3 به مناسبت ماه محرم
به گزارش عصر ایران،سجده گاه عرش و ذکر محبوب به همراه پخش عزاداریهای ویژه از شهرها و کشورهای مختلف از ویژه برنامه‌های شبکه دو در ماه محرم اعلام شد.
پرویز فارسیجانی دبیر شورای معارف سیما امروز در نشست اعلام برنامه های محرم شبکه های مختلف سیما برنامه های شبکه دوم و سوم سیما را به این شرح اعلام کرد :

«سجده‌گاه عرش»َ
بررسی سخنان حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و توصیه های مراجع عظام تقلید در رابطه با جلوگیری از بعضی انحرافات در مراسم عزاداری سالار شهیدان، گزارش از عزاداری شهرهای مختلف و گفت وگو با کارشناسان مذهبی و هنرمندان عاشورایی از دیگر آیتم‌های این برنامه است.
این برنامه در 12 قسمت 60 دقیقه‌ای پخش می‌شود.

«ذکر محبوب»
این برنامه به تهیه کنندگی مرتضی یعقوبی نیز برنامه مداحی در مدح سالار شهیدان است که به مدت 10 دقیقه در ایام محرم از شبکه دو پخش می‌شود.
برنامه های (و سلام برتو)،( حسین محور وحدت)،( کلک سرخ با محور کتاب شناسی عاشورایی)،( توتیا)،( ایین ها و روایتها) و( مرصع خوان خورشید) از دیگر برنامه های شبکه دو در ایام محرم امسال است .
نینوا،آخرین منزل، مدیحه و مجموعه تلویزیونی بانو ، از جمله برنامه های ویژه محرم امسال شبکه سوم سیماست .
برنامه «فرهنگ سرخ، فرهنگ پیشرو» در 14 قسمت 35 دقیقه‌ای ساخته شده است و از اول محرم هرشب ساعت 18 وسی دقیقه به تهیه کنندگی «مصطفی پورحامدی» و کارگردانی «هادی پورحامدی» پخش خواهد شد.
وی گفت :توجه به ابعاد مختلف فرهنگ عاشورا و بازگشت به اسلام ناب محمدی، همان چیزی که امام حسین (ع) در صدد احیای آن بود، محور اصلی این برنامه است.
دبیرشورای معارف سیما گفت : برنامه «نینوا» نیز در ایام محرم در 13 قسمت 7 دقیقه‌ای هر روز به صورت میان برنامه پخش خواهد شد.
وی تصریح کرد : این برنامه به تهیه کنندگی «ساسان انصاری» ساخته شده و نماهنگ‌های مداحی است که با گویش‌های شوشتری، دزفولی، لری، عربی ، مداحان محلی، با تصاویری از گروه‌های سینه‌زنی در ابنیه تاریخی و مذهبی شهرهای مختلف نظیر مسجد جامع شوشتر، مسجد جامع دزفول و …تلفیق شده است.
بنابراعلام دبیر شورای معارف سیما دیگر برنامه شبکه سوم سیما در ایام محرم امسال به این شرح است :

«سخنرانی مذهبی»
سخنرانی‌های مذهبی در 26 برنامه30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 6:30 و 14:00به تهیه کنندگی سیدعبدالمجید رکنی، سید محمدهادی حجتی و میثم آقابیگی پخش خواهد شد.
سخنرانان این برنامه رفیعی، انصاریان، نقویان و پناهیان هستند و سیره امام حسین(ع) و بیان آثار مختلف قیام عاشورا از جمله موضوعات سخنرانی آنهاست.

«سمت خدا»
این برنامه هر روز به جز پنجشنبه و جمعه ساعت 12:25 به تهیه کنندگی عبدالمجید رکنی و محمدرضا ماندگاران پخش خواهد شد و به موضوعاتی مانند دین و خانواده، دین و زندگی ، مسائل اعتقادی ، راه‌های تدبر در قرآن و … با حضور کارشناسانی چون مهندسی ، نقویان، رفیعی ، رنجبر و نیلچی‌زاده می‌پردازد.

«مدیحه»
برنامه مدیحه در 30 قسمت 15 دقیقه‌ای هرشب به صورت میان برنامه به روی آنتن خواهد رفت.
تهیه کنندگان این برنامه سید عبدالمجید رکنی، مجید خواجه‌نژاد و هادی آشتیانی هستند و مداحی سید مهدی میرداماد، سعید حدادیان و محمود کریمی از بخش‌های این برنامه است.

مسابقه همسران
مسابقه همسران در 50 برنامه 50 دقیقه‌ای هر شب ساعت 21:30 به روی آنتن خواهد رفت.
تهیه کنندگان این برنامه محسن تقوی زنوز و غلامعباس قنبری هستند و اجرای آن برعهده روشنک عجمیان است.
مسابقه علمی ، اطلاعاتی همسران برای مناسبت‌های مذهبی تولید شده است. بخشی از سئوالات مسابقه در خصوص ماه محرم، قیام عاشورا، سیره امام حسین(ع)… و بخشی دیگر اطلاعات عمومی است.
شرکت کنندگان این مسابقه، زوج‌ها هستند که در هر برنامه به زوج برنده ، سفر معنوی حج اهدا خواهد شد.
مجموعه تلویزیونی داستانی " بانو " نیز از سوم محرم هرشب از ساعت 20 و 45 دقیقه روی آنتن می رود.