اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کنید

مجموعه : گوناگون
از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کنید
دکتر امامی‌رضوی گفت: «برای جلوگیری از آلودگی محیط و رعایت اصول بهداشتی از ظروف یکبار مصرف با منشأ گیاهی استفاده کنید.»

به گزارش سلامتیران دکتر حسن امامی‌رضوی معاون سلامت وزارت بهداشت با ذکر این مطلب افزود: «با آغاز ایام عزاداری ماه محرم و افزایش میزان نذورات در این ایام، میزان استفاده از ظروف یکبار مصرف بسیار زیاد می‌شود. با توجه به این نکته که معدوم شدن ظروف یکبار مصرف معمولی در طبیعت به سختی انجام می‌شود، استفاده از این ظروف باعث ایجاد آلودگی‌های فراوان محیطی خواهد شد.»

دکتر امامی رضوی با اشاره به در خطر افتادن سلامت محیط با استفاده از ظروف یکبار مصرف معمولی گفت: «اگرچه استفاده از ظروف یک بار مصرف در این ماه برای حفظ سلامت بسیار مورد تاکید است ولی بهتر است از ظروف یک بار مصرف با منشأ گیاهی استفاده شود که به سرعت به چرخه طبیعت بازمی‌گردد.»

وی همچنین در خصوص قیمت بالاتر ظروف یک بار مصرف با منشأ گیاهی نسبت به انواع معمولی خاطرنشان کرد. «برگزارکنندگان مراسم عزاداری در مساجد و تکایا می‌توانند با کمتر کردن مقداری از حجم نذورات خود، نسبت به خریداری این ظروف اقدام کنند تا آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.»

لازم به ذکر است که ظروف یکبار مصرف با منشأ گیاهی، ‌با استفاده از ترکیبات ذرت از مدتی پیش در کشور تولید می‌شود. از ویژگی‌های مهم ظروف تهیه شده از این مواد، بازگشت سریع آنها به چرخه طبیعت و جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست است.