اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شایعه ظهور حضرت مریم (+لینک دانلود)

شایعه ظهور حضرت مریم (+لینک دانلود)
در روزهای اخیر شایعه ظهور حضرت مریم(س) در مصر بازتاب های فراوانی را میان مسیحیان و مسلمانان داشته است.
بروزنامه كویتی القبس روز دوشنبه نوشت: به عقیده مسیحیان مصر (قبطی ها) حضرت مریم در مواقع بروز بحرانها و سختی‌ها ظاهر می‌شود تا مردم را در شرایط دشوار یاری كند؛ براساس این خبر ، یكی از ساكنان مجاور كلیسایی در منطقه الوراق در استان جیزه مصر مدعی شد كه حضرت مریم را دیده است كه در قالب یك كبوتر بسیار بزرگ در هاله‌ای از نور بر فراز كلیسا پرواز می‌كند.
 
وی همچنین چند نفر را دیده است كه به بالای كلیسا چشم دوخته‌اند و فریاد می زنند :ببینید حضرت مریم چه می‌كند و نور حضرت مریم بر روی صلیب افتاده است.
به نوشته القبس، كمال زاخر فعال سیاسی قبطی چنین رویدادی را با حالات روحی و سیاسی مردم مصر مرتبط دانست وگفت: بخشی از این موضوع به ماوراء الطبیعه مربوط می‌شود كه كلیسا باید درباره آن اظهار نظر كند اما از سوی دیگر این موضوع به شرایط سیاسی در مصر باز می‌گردد.
زاخر با اشاره به آنچه در ورای چنین رویدادی نهفته است خاطر نشان كرد كه شور و اشتیاق وافر مردم برای دیدن چنین پدیده‌ای مرتبط با احساس عمومی به علت نبود مشاركت سیاسی و دمكراسی در این كشور است و  هنگامی كه راههای زمینی را بر روی مردم بسته‌اند جامعه به عنوان راه نجانی از فشارهای موجود كه به یك گفتمان جدی نیاز دارد به آسمان دل می‌بندد.
در همین حال نجیب جبرائیل مشاور پاپ شنوده سوم رهبر قبطی‌های مصر درباره این واقعه گفت كه كلیسا سرگرم تشكیل كمیته‌ای از اسقف‌های ارشد است تا مساله ظاهر شدن حضرت مریم را بخصوص در دوره كنونی تحلیل وبررسی كند.
به گفته جبرائیل این واقعه یك بار دیگر در سال ‪ ۱۹۶۸‬یعنی درست یك سال پس از ناكامی مصر در جنگ با اسرائیل در سال ‪ ۱۹۶۷‬در كلیسای زیتون و بار دیگر در یكی از كلیساهای شبرا تكرار شده است.
روزنامه مصری الدستور نیز نوشت كه در حال حاضر بیش از ده هزار قبطی برای چهارمین روز متوالی برای دیدن حضرت مریم در برابر این كلیسا تجمع كرده اند كه این امر رفت و آمد اهالی و عبور ومرور وسایل نقلیه را در این منطقه مختل كرده است.
براساس این گزارش ، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی نیز برای جلوگیری از هرج و مرج در اطراف كلیسا مستقر شده اند. تجمع‌كنندگان با رفتن به پشت بام منازل و كوبیدن بر طبل و خواندن دعا از حضرت مریم می‌خواهند كه بار دیگر ظاهر شود.
دراین حال، اهالی منطقه با سوء استفاده از این واقعه، پشت بام منازل خود را در اطراف كلیسا برای بهتر دیدن ظهور حضرت مریم به مردم اجاره می‌دهند وكاسبی فروشندگان چای ، مواد خوراكی و اجاره هندگان صندلی نیز رونق زیادی گرفته است.
فرمت فیلم: mp4
دانلود فیلم