عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

آیا باز هم سیب نمی‌خورید؟

آیا باز هم سیب نمی‌خورید؟
سیب دارای ویتامین‌های D و C و B2 و B1 و A، اسید فولیک، اسید پنتوتنیک و مواد معدنی مانند کلر، مس، آهن، کلسیم، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، سیلیکان، سدیم، سولفور، پروتئین، چربی، سلولز و اسیدهای آمینه آزاد و آنزیم‌ها است. این میوه به دلیل دارا بودن مواد فراوان جهت سلامتی پوست، مو و ناخن‌ها مفید می‌باشد. پوست سیب مقادیر زیادی ویتامین A دارد. ویتامین C موجود در سیب از سرماخوردگی و آنفلوانزا جلوگیری می‌کند و عفونت‌های روده‌ای را از میان می‌برد؛ همچنین سیستم ایمنی و دفاعی بدن را در برابر مسمومیت‌های میکروبی تقویبت می‌کند. در سیب ماده پکتین وجود دارد که ژلاتینی است: سموم داخل روده‌ها را حل نموده، روده‌ها را تحریک می‌کند، موجب حرکات دودی شکل روده‌ها می‌شود و به این ترتیب حرکت غذا در مجاری گوارشی راحت‌تر انجام می‌پذیرد. پکتین و اسید مالیک در سیب، یبوست و اسهال را نیز بر طرف کرده و حالت طبیعی مزاج را حفظ می‌کند.

نکته دیگر این که آب سیب هضم کننده خوب غذا، تقویت کننده معده، ملین و ضد روماتیسم، نقرس، سنگ‌های ادراری، میگرن، زخم معده و ضعف و بی حالی است. سیب همچنین به علت داشتن مواد قلیایی، اسید اوریک را حل می‌کند و ترشحات غدد بزاق و معده را مساعد و متعادل می‌سازد؛ در ضمن به علت داشتن فسفر، اعصاب و مغز را تقویت کرده ادرار را زیاد و سنگ کلیه را دفع می‌کند.

گفتنی است؛ این میوه بیماری‌های پوستی، اگزما، بی خوابی، چاقی و ترشح برونش‌ها را درمان نموده و دهان را ضد عفونی می‌کند. همچنین برای اشخاص که تحرک ندارند بسیار مفید است. باید توجه داشت موادی که در سیب و آب سیب تازه موجود است در کمپوت و آب سیب پاکتی وجود ندارد. سیب مقوی قلب، نشاط آور و تقویت کننده اعصاب و قوای روحی و روانی است.