اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

چیپس را با ماست بخورید (کمتر ضرر میکنید)

چیپس را با ماست بخورید (کمتر ضرر میکنید)
همانطور که می دانید خوردن چیپس دارای مضراتی نیز می باشد،آیا استفاده چیپس با ماست بهتر است ؟

مصرف چیپس با ماست ویژگی‌ها و ارزش غذایی ماست را كاهش می‌دهد و به‌خصوص برای افرادی كه اضافه وزن و چاقی دارند، مشكل ساز است.

ترشی یا شیرینی ماست یكی از خواص ماهیتی آن است كه بر اثر فعالیت‌های لاكتیكی ماست و تبدیل قند لاكتوز شیر به اسیدلاكتیك به وجود می‌آید.

ماست با توجه به تركیبات آن فرآیند اعمال شده، شرایط نگهداری و مایه ماست استفاده شده در آن می‌تواند از درجه ترشی یا شیرینی متفاوتی برخوردار باشد و خواص آنها تفاوت چندانی با یكدیگر ندارد.

ماست به عنوان یك وعده غذایی مناسب در تمام طول روز و حتی میان‌وعده‌ها می‌تواند مصرف شود.

ماست منبع خوبی برای پروتئین رژیمی محسوب می‌شود. در هر لیوان ماست تقریباً 10 تا 14 گرم پروتئین وجود دارد كه این مقدار درصد قابل توجهی از نیاز كودكان به پروتئین و رشد را تأمین می‌كند.

همچنین بررسی‌ها نشان داده است كه ماست در كمك به درمان اسهال كودكان مفید است، اسید لاكتیك موجود در ماست باعث سهولت هضم و جذب تركیبات مغذی موجود در غذا می‌شود، به‌ویژه برای كودكان مبتلا به كندی رشد یا بیماری سوءجذب هستند، مفید است.

ماست به تنهایی یك ماده غذایی كامل و سالم به حساب می‌آید و خوردن چیپس همراه آن تا حدودی از این ویژگی‌های غذایی ماست می‌كاهد. خوردن چیپس همراه ماست به‌خصوص برای افرادی كه مشكل اضافه وزن و چاقی دارند تا حدودی مشكل ایجاد می‌كند اما در صورتی كه از ماست كم‌چرب استفاده شود، ممكن است از بروز چاقی جلوگیری كند. در یك برنامه‌غذایی سالم، متنوع و متعادل می‌توان از مصرف ماست و چیپس نیز لذت برد.