اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

رژیم غذایی کم چربی یکی از سالم ترین رژیم ها

رژیم غذایی کم چربی یکی از سالم ترین رژیم ها
رژیم غذایی کم چربی یکی از سالم ترین رژیم های غذایی است ، ایجاد اعتدال در تغذیه و تمرینات ورزشی کلیدهای اصلی برای هر رژیم غذایی صحیح است. تنها لازم است که شما غذاهایی را که در برنامه غذایی تان قرار دارند را خوب شناخته و به بدن تان ویتامین ها و پروتئین هایی که لازم است را برسانید.

اگر می خواهید وزن کم کنید ،‌از رژیم غذایی کم چربی کمک بگیرید. برای برخی از افراد آسان نیست که تمام مواد چربی دار را از رژیم غذایی شان حذف کنند ، به هر حال این ایده چندان خوبی هم نیست. درست است که برخی از چربی ها مانند چری های انباشته شده برای بدن مضر هستند اما بدن ما به برخی از چربی ها هم نیاز دارد تا بتواند سالم بماند.

پروتئین کم
رژیم غذایی کم چربی با یک نکته اساسی آغاز می شود:
استفاده کمتر از پروتئین . پروتئین چربی زیادی دارد ،‌مخصوصا پروتئین هایی مانند گوشت های نمک سود. اگر می خواهید چربی کمتری مصرف کنید از گوشت هایی استفاده کنید که مانند ماهی یا مرغ پروتئین کمتری دارند.

محصولات لبنی کم چربی
افرادی که می خواهند از رژیم غذایی بدون چربی پیروی کنند ،‌ می توانند از لبنیات کم چرب استفاده کنند. لبنیاتی مانند سرشیرهای کم چرب ، ماست ها و پنیرهای بدون چربی. پنیر کم چرب به سختی پیدا می شود ، پس بهتر است مصرف پنیر روزانه تان را کاهش دهید.

چاشنی های کم چرب برای غذا
چاشنی ها از آن دسته مواد غذایی هستند که مردم زیاد به چگونگی آن اهمیت نمی دهند. اما بعضی از این چاشنی ها چربی زیادی دارند. پس بهتر است از چاشنی های کم چرب استفاده کنید. سعی کنید به جای سس مایونز از سس خردل ، یا به جای سس های کچاب از سالاد های ایتالیایی بدون سس استفاده کنید.

حبوبات
حبوبات دارای ارزش غذایی زیادی هستند و اگر می خواهید شاداب و سالم باشید پس باید حتما در رژیم غذایی تان از حبوبات استفاده کنید. حبوبات فیبر زیادی دارند و مصرف آن را برای شما توصیه می کنیم. در ضمن نان های سفید هم اغلب دارای شکر هستند ، و شکر نیز اثری مانند چربی دارد.

میوه و سبزیجات
کلید اصلی سلامتی و رژیم غذایی صحیح مصرف میوه و سبزیجات است ، اما دقت داشته باشید از میوه هایی استفاده کنید که شکر کمتری دارند. برای اینکه ویتامین ها و مواد معدنی به صورت متعادل به بدن تان برسد ، سعی کنید از میوه ها و سبزیجات متنوعی استفاده کنید. نکته اصلی در مصرف میوه و سبزیجات این است که آنها را باید تازه مصرف کنید نه به صورت کنسرو و سبزی های آماده .

آب
مهم نیست چه رژیم غذایی انتخاب کرده اید ، آب یکی از مهمترین موادی است که بدن به آن نیاز حیاتی دارد. مایعات به بدن شما کمک می کند تا سموم را بوسیله ادرار از بدن شما خارج کند و خون در رگ های شما به خوبی جریان داشته باشد.به طور کلی شما باید حداقل روزی هشت لیوان آب بنوشید.