اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

تشخیص معنی گریه نوزادان

مجموعه : دانستنی ها
تشخیص معنی گریه نوزادان
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز، برای پی بردن به این دلایل بهتر است از زبان خود آنها بشنوید:

1- لطفا این لباس را از تن من خارج كنید!

تنها به خاطر این كه هوای بیرون سرد است، نباید كودك را مثل اسكیموها پوشاند. اصولا والدین عادت دارند كه نوزادان خود را با وسواس بیش از اندازه از سرما حفظ كنند و این باعث ناراحتی نوزاد می شود. اگر از دمای بدن نوزاد خود مطمئن نیستید بهتر است دست خود را روی شكم یا پشت او قرار دهید تا ازحرارت فیزیكی او مطمئن شوید. همچنین گونه ها و پاها از خنكای مطبوع نوزاد به راحتی خبر می دهد!

2- لطفا كمی با هم سازگار باشید!

نوزادان جملات شما نظیر"چرا زباله ها را سر موقع بیرون نمی گذاری" نمی فهمند. ولی به راحتی تنش و مشاجره والدین را احساس می كنند و این می تواند باعث نگرانی و بی قراری آنها شود.مسلما جر و بحث های گاه و بی گاه بین شما و همسرتان اتفاق می افتد. اما بهتر است لااقل تا زمانی كه نوزاد شما هوشیار و بیدار است كمی با آرامی با یكدیگر مشاجره كنید و دعوای اصلی خود را به بعد از خواب او موكول كنید.

3- من مضطرب و پریشان شده ام!

صداهای بیش از اندازه، جابه جایی و حركت، نور خیره كننده ، حضور در اجتماعات شلوغ مثل مهمانی می تواند آرامش نوزاد را مختل كرده و باعث بی قراری او شود.حتی محصور شدن در بین كوهی از اسباب بازی نیز می تواند به همین نسبت برای نوزاد ایجاد تنش كند. این هوشیاری والدین است كه دقیقا مراقب حساسیت نوزاد خود بوده و پی به علت اصلی این بی قراری ببرند. و فضای مطبوع و آرام او را خلق كنند.

4- دلم درد می كنه!

هیچ دلیل روشنی برای ناراحتی های گوارشی نوزادان وجود ندارد و متاسفانه بسیار رایج است. ممكن است نوزاد دچار رفلكس معده باشد یافرمول شیر مصرفی او را دچار این حساسیت كرده است. ممكن است نوزاد مبتلا به یبوست شده و هزاران دلیل گوارشی دیگر. مهمترین كار والدین این است كه بعد از هر وعده غذا دادن به نوزاد ، او را وادار كنند كه آروغ بزند. برای رفع گاز معده بهتر است كه به آرامی شكم نوزاد را ماساژ دهید یا پاهای او را به حالت دوچرخه زدن تكان دهید. اگر كودك از شیر مادر تغذیه می كند، بهتر است درهر وعده غذا تنها از یك پستان مادر شیر بخورد یا اگر با شیشه شیر به او غذا می دهید ، سعی كنید سر شیشه ای كه مجاری باریك دارد انتخاب كنید . این كارها باعث می شود كه كودك هنگام غذا خوردن هوای كمتری را به درون دستگاه گوارش خود بفرستد.

5- كسی من را نیشگون گرفت!!

اطراف انگشتان دست و پای نوزادان زواید بسیار ظریفی است كه ممكن است هنگام زدودن آنها ، نوزاد احساس ناراحتی كند.بنابر این كار باید به دقت و به كمك وسایل مخصوص انجام شود. همچنین در اغلب موارد برچسب لباس نوزاد یا زیپ لباس می تواند كودك را ناراحت كند. حتی كمربند ایمنی كالسكه یا ماشین باعث ساییدگی پوست نوزاد و آزردگی او می شود.

6- من احساس تنهایی می كنم!

از ماههای 6تا 9 نوزاد متوجه جدایی خود از مادر می شود. اما تنها گذاشتن او در اتاق می تواند غیر قابل تحمل باشد و گریه او را به همرا ه داشته باشد. اینكه نوزاد را در فضایی قرار دهید كه ضمن كنترل او، به كار خود بپردازید خوب است. اما اگر احساس كردید كه همین جدایی نیز برای او سخت است، هر از گاهی به او توجه و محبت كنید. گاهی تنها دیدن شما یا در آغوش گرفتن او برای چند لحظه به او تسكین دهد. ولی اگر به هیچ عنوان حاضر به جدایی نشد ، در هر حال امیدوار باشید كه با ورود به 15 ماهگی بهتر با این حقیقت كنار می آید.

7-من گرسنه هستم

ممكن است درست یكساعت بعد از شیر خوردن ناآرامی كند و دقیقا این ناآرامی به خاطر گرسنگی او باشد. این اتفاق اصولا در مراحل رشد نوزاد پیش می آید. مثلا در هفته 2 ، 3 و ماه های 3 و 6 كه تقریبا 2 روز ادامه می یابد. اگر از گرسنه بودن او مطمئن نیستید ، او را بلند كنید و چند دقیقه راه بروید ، اگر به خواب رفت یا حداقل آرام شد، به این معناست كه گرسنه نیست ولی اگر گریه او همچنان ادامه داشت بهتر است به او شیر بدهید.

8- من از دیدن این فضای تكراری خسته شدم!

ماندن بیش از اندازه در یك وضعیت ثابت مثل قرار گرفتن روی صندلی و یا گوشه از یك اتاق می تواند سبب خستگی و كسالت نوزاد شود. بنابر این بد نیست كه كمی او را حركت دهید. فضای متنوعی را برای او خلق كنید یا هر از گاهی او را به پارك ببرید. اگر به قدری پر مشغله هستید كه فرصت این كار را ندارید لااقل با او صحبت كنید.

نوزادان بسیار اجتماعی هستند. آنها از بودن در كنار شما، دیدن شما، گوش دادن به شما و آموختن از شما لذت می برند.