اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

رنگ‌ها افسردگی و شادی انسان‌ها را لو می‌دهند!؟

رنگ‌ها افسردگی و شادی انسان‌ها را لو می‌دهند!؟
دانشمندان متوجه شدند با استفاده از رنگ ها می توانند میزان افسردگی و شادی انسانها را تخمین بزنند .

تحقیقات جدید نشان میدهد افراد افسرده و ناامید بیشتر حالت روحی خود را با رنگ خاکستری نشان میدهند ، اما افراد شادتر رنگ زرد را انتخاب میکنند.این یافته ها که به تازگی منتشر شده است میتواند به پزشکان در بررسی وضعیت کودکان و بیمارانی که در برقراری ارتباط مشکل دارند کمک کند.

دکتر پیتر ورول از داشتگاه سوث منچستر در این باره گفت : این یک روش جدید برای اندازه گیری میزان افسردگی افراد بدون استفاده از زبان است.نکته جالب این است که این روش خیلی بهتر از پرسیدن سوال از بیماران میتواند میزان افسردگی آنها را مشخص کند.
همیشه از رنگها در تشبیه حالات روحی استفاده شده است اما تا کنون هیچ کس روی رنگها به صورت سیستماتیک تحقیق نکرده بود.
برای بررسی دقیق این موضوع ورول و همکارانش هشت رنگ قرمز ، نارنجی ، سبز ، بنفش ، آبی ، زرد ، صورتی و قهوه ای را انتخاب کردند و آنها را با چهار نوع درجه رنگ متفاوت تقسیم بندی کردند و شماره گذاری کردند.آنها سپس به این رنگها ، سفید ، سیاه و چهار رنگ خاکستری با شدت رنگهای متفاوت اضافه کردند و به این ترتیب 38 رنگ متفاوت به دست آوردند.
سپس آنها تحقیقی را روی 105 مرد سالم ، 110 فرد ناامید و 108 فرد افسرده انجام دادند و از آنها خواستند رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند.همچنین از آنها خواسته شد رنگی را که نشان دهنده حالت روحی آنها در طول 7 ماه گذشته بوده است برگزینند.
در این تحقیقات مشخص شد انسانها چه سالم باشند و چه افسرده رنگ آبی و زرد را بیش از سایر رنگها انتخاب میکنند.
رنگ آبی شماره 28 محبوبترین رنگ در میان افراد سالم بود ، در حالی که رنگ آبی شماره 27 که مقداری تیره تر از آبی 28 است بیشترین انتخاب را در میان افراد افسرده و ناامید داشت.رنگ زرد شماره 14 نیز از رنگهای مورد علاقه هر دو گروه بود.
اما زمانی که از افراد مورد تحقیق خواسته شد رنگ مورد علاقه خود را بر اساس حالت روحی خود انتخاب کنند وضعیت کمی تفاوت پیدا کرد.در این حالت رنگ زرد شماره 14 بیشترین انتخاب را در میان افراد سالم داشت.
نزدیک به 30 درصد از افراد ناامید و بیش از 50 درصد از افراد نا امید رنگ خاکستری را برای توصیف حالت روحی خود انتخاب کردند.
دانشمندان متوجه شدند در زمانی که از فردی خواسته میشود حالت روحی خود را با یک رنگ خاص بیان کند ، تیرگی و روشنی رنگها اهمیت زیادی پیدا میکند.برای مثال رنگ آبی روشن نشانه ای از افسردگی نیست ، اما رنگ آبی تیره میتواند بیان کننده افسردگی و ناامیدی در انسان ها باشد.به عبارت دیگر تیره و روشن بودن رنگها بیشتر از خود آنها در این حالت اهمیت دارد.
کارشناسان امیدوارند بتوانند با استفاده از این تکنیک جدید میزان افسردگی و ناامیدی انسانها را معین کنند و بتوانند روشهای درمانی دقیقتری برای این بیماران به کار ببرند.