گیاهی برای از بین بردن بوی بد بدن

گیاهی برای از بین بردن بوی بد بدن
یک متخصص پوست با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش تعرق بدن گفت: صبح‌ها بهترین زمان برای استفاده از مواد خوشبو کننده و ضد تعریق است.

دکتر زهرا حلاجی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا – منطقه علوم پزشکی تهران در خصوص بکارگیری مواد خوشبوکننده و دئودرانت‌ها در فصل تابستان اظهار داشت: بهترین زمان برای استفاده از مواد خوشبو کننده برای بدن صبح بعد از استحمام هست زیرا این مواد مجاری غدد را می بنند و موجب کاهش تعریق بدن در طور روز می شوند.استفاده از این مواد برای افرادی که بوی عرق آنها زیاد است مشکلی ایجاد نمی کند.

این متخصص پوست ادامه داد: اسپری و یا مام‌های خوشبو کننده باید روی پوست سالم استفاده شوند و اگر در نقطه ای از بدن زخم یا خراشیدگی هست نباید از این در این نقاط بکار برده شود.

عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی تهران گفت: استفاده از مواد خوشبو کننده برای بچه ها اصلا توصیه نمی شود چرا که در کودکان غدد تعریق بسته است و کودکان اصلاً عرق نمی کنند به همین دلیل استفاده از مام و اسپری خوشبو کننده برای کودکان لزومی ندارد.

وی با اشاره به خواص دارویی گیاهان گفت: «حنا» به خاطر ویژگی قابض بودن به دلیل اینکه غدد عرق را کم می کند و چربی پوست را کاهش می دهد خاصیت ضد تعریق دارد و افراد می توانند برای کاهش بوی بد بدن از آن استفاده کنند.

حلاجی در پایان خاطر نشان کرد: تعریق فرآیندی برای تنظیم دمای بدن است. زمانی که این عرق، محیطی برای تکثیر باکتری ها شود، ایجاد بوی بد و ناخوشایند می کند. بهترین روش برای مبارزه با بوی بدن پیشگیری از وقوع آن است و برای بسیاری از افراد رعایت صحیح بهداشت، یعنی شست وشوی مرتب بدن و استفاده از مواد ضد تعریق، کفایت می کند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب