عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

چه زنانی جذاب هستند و چه مردانی زیبا؟!

مجموعه : دانستنی ها
چه زنانی جذاب هستند و چه مردانی زیبا؟!
زیبایی و جذابیت، معیارهایی قطعی و شناخته‌شده دارد که همه مردم به‌ طور ناخودآگاه و به صورت جمعی، آنها را می‌شناسند و بر مبنای آنها قضاوت می‌کنند.
اگر روزی احیانا به ژاپن سفر کنید و بخواهید از میان چهره‌هایی با چشمان بادامی بگویید کدام‌ها زیباتر‌ند، به احتمال زیاد روی همان چهره‌هایی دست ‌می‌گذارید که خود ژاپنی‌ها و حتی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نیز آنها را زیبا می‌دانند.
این را محققانی می‌گویند که اعتقاد دارند زیبایی و جذابیت، معیارهایی قطعی و شناخته‌شده دارد که همه مردم به‌ طور ناخودآگاه و به صورت جمعی، آنها را می‌شناسند و بر مبنای آنها قضاوت می‌کنند.
به نظر می‌رسد فرآیند پیچیده‌ای برای تشخیص جذابیت و زیبایی در ذهن ما وجود دارد که در کسری از ثانیه با ارزیابی نسبت‌های صورت و ترکیب رنگ‌ها و تناسب اجزای صورت، به زیبایی یا نازیبایی کسی رای می‌دهد.
محققان اعتقاد دارند بخشی از مغز ما که در پشت سر و درست بالای نخاع واقع شده، محل قضاوت مغز ما درباره زیبایی چهره افراد است. این منطقه از مغز که " فوزیفرم " نامیده می‌شود، همان منطقه‌ای است که ما تصاویر اعضای خانواده، دوستان و سایرین را در آن ذخیره می‌کنیم و هنگام دیدن‌شان آنها را می‌شناسیم.
چهره‌هایی که میان اجزای آن، قرینگی وجود دارد از نظر ما زیباترند. قرینگی صورت هر کسی به ژنتیک او و رشد مناسب و سالم فک و صورت وی بستگی دارد. ولی در صورت همه کسانی که هر روز آنها را در کوچه و خیابان و محل کار می‌بینیم، حتی آنهایی که از نظر ما بسیار جذاب‌اند، اندکی ناقرینگی وجود دارد.
اگر از یک صورت عکسی تهیه کنید و به وسیله فتوشاپ، آن عکس را نصف کنید و تلاش کنید با استفاده از عکس یک نیمه صورت، نیمه دیگر را ترسیم کنید، مشاهده خواهید کرد که عکس حاضر با صورت طبیعی تفاوت دارد و این نشان می‌دهد که صورت هیچ انسانی به طور دقیق قرینه نیست.

کدام مردان زیباترند؟
در یک مطالعه، دانشمندان عکس چهره مردی را انتخاب کردند که صورتی با خصوصیات زنانه، مانند بینی کوچک، فک ظریف و چشمان درشت داشت. سپس با برنامه فتوشاپ چهره او را مردانه‌ تر کردند؛ یعنی آرواره‌هایش را قوی و مربعی شکل، بینی‌اش را بزرگ‌ تر و چشمانش را کوچک ‌تر کردند.

این تصاویر را به گروهی از بانوان برای ارزیابی آن چهره نشان دادند. از سوی دیگر، محققان از این بانوان در هنگام دیدن این دو تصویر درباره سیکل باروری‌شان پرسش کردند تا سطح استروژن خون‌شان را ارزیابی کنند.
نتایج این مطالعه نشان داد که بانوان که در دوران بارداری و سیکل قاعدگی خود، چهره‌ای را که مردانه‌تر بود جذاب‌تر دانسته بودند و پس از گذشتن از این زمان‌ها، چهره ظریف‌تر و با خصوصیات زنانه ‌تر را زیباتر ارزیابی کردند. میزان هورمون‌های بدن در ارزیابی ما درباره زیبایی افراد موثر است.
در مطالعه‌ای دیگر محققان متوجه شده‌اند که نظر دیگران درباره زیبایی ظاهری افراد بر قضاوت ما درباره زیبایی آن فرد، اثر می‌گذارد و ما به طور معمول با دیگران هم‌سو نظر خواهیم داد.
در این مطالعه چند ویدئو از یک مرد که در آنها گاهی لبخند می‌زد و گاهی چهره عبوس و گاهی خنثی به خود گرفته بود، به خانم‌ها نشان داده شد. همه این خانم‌ها اعتقاد داشتند که این مرد در ویدئویی که در کنار همسرش به دوربین لبخند می‌زد، زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌آمد.
بنابراین حالت‌های چهره‌ هم در جذابیت دخیل‌اند. مطالعات نشان می‌دهد که بانوان جوان‌تر به جذابیت ظاهری همسر خود اهمیت بیشتری می‌دهند و خانم‌ها مسن‌تر، وفاداری و ثبات شخصیت و ثروت را معیارهای جذابیت همسر خود می‌دانند.

کدام‌زنان‌ جذاب‌ترند؟
چهره زیبا و جذاب برای خانم‌ها دارای خصوصیات مشترکی است که شامل استخوان گونه برجسته، چشمان درشت، فک ظریف و باریک است.

نسبت‌های میان اعضای صورت بانوان عامل دیگری در زیبایی صورت است که طی رشد و بلوغ براساس ترشح هورمون‌ها تغییر می‌کند. در مطالعه‌ای دانشمندان نشان ‌داده‌اند که فاصله چشم تا چانه بانوان یکی از معیارهای جذابیت صورت آنها به شمار می‌آید. اندازه طبیعی این فاصله در چهره دختربچه‌‌های 5/11 ساله، اندازه‌گیری می‌شود و اگر این فاصله در چهره خانمی اندکی کمتر از این میزان طبیعی باشد، چهره‌اش به نظر جذاب‌تر می‌آید.

نرم‌افزاری برای جذابیت
در دوران بلوغ، منطقه‌ای از صورت که بین دهان و بینی قرار دارد، در خانم‌ها و آقایان متفاوت از یکدیگر رشد می‌کند. این بخش «ارتفاع بخش فوقانی» صورت نامیده می‌شود. با اسکن صورت خانم‌ها و آقایان مشخص شده است که بخش فوقانی صورت هر دو جنس ارتفاع یکسانی دارد ولی پهنای آن متفاوت است. جالب است بدانید که محققان به تازگی برنامه نرم‌افزاری را طراحی کرده‌اند که براساس اندازه‌گیری نسبت‌های اجزای صورت می‌تواند به شما بگوید جذاب هستید یا خیر؟

نسبت طلایی بین اجزای صورت
جالب است بدانید در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف آن چهره وجود دارد که بسیاری از دانشمندان این نسبت را در بسیاری از اجزای زیبای طبیعت مانند گلبرگ‌های گل‌ها، بدن پرندگان، اجزای بدن حشرات و حتی استخوان‌بندی انگشتان دست کشف کرده‌اند.

بر این اساس در چهره‌های زیبا وایده‌آل این نسبت طلایی در بین خطوط طولی، عرضی و عمودی صورت وجود دارد.
در نسبت‌های عمودی، فاصله خط رویش موها تا قاعده بینی به قاعده بینی تا زیر چانه است و همچنین فاصله خطی که دو مردمک را به هم وصل می‌کند تا خط بین دو لب به خط بین دو لب تا زیر چانه است. در اجزای افقی صورت‌های متناسب هم این نسبت می‌درخشد.

این ماسک به صورت شما می‌نشیند؟
نفرتیتی، یکی از مصریان باستان است که صورت‌اش به زیبایی شهرت داشته است. او بین سال‌های 1350 تا 1370 قبل از میلاد در مصر زندگی می‌کرد. جالب است بدانید که چهره او پس از 3200 سال هنوز هم جزو چهره‌های زیبا به شمار می‌رود.

 متخصصان جراحی پلاستیک یک ماسک را طراحی کرده‌اند که در آن تناسب اجزای صورت کاملا طراحی شده است. محققان می‌گویند اگر این ماسک بر صورت کسی تطابق کامل پیدا کند، آن صورت چهره‌ای متناسب و زیبا به شمار می‌رود.
X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی