عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

فهرست میلیاردرهای جهان منتشر شد

فهرست میلیاردرهای جهان منتشر شد
در عصری كه میلیاردها نفر دغدغه سیر كردن شكم خود را دارند و داشتن یك سرپناه كوچك و زندگی مختصر، آرزویشان است؛ شمار اندكی – البته در مقایسه با خیل عظیم تهیدستان آنقدر پول و ثروت دارند كه حسابش از دستشان بیرون است و نمی‌دانند با این همه ثروت چه كنند، اما پیوسته در حال افزودن بر آن هستند.

شمار كسانی كه در سراسر جهان دست كم یك میلیون دلار ثروت دارند، سال گذشته میلادی از مرز 10 میلیون نفر گذشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، مجموع ثروت میلیونرهای جهان سال گذشته به حدود 41 تریلیون دلار رسید كه در مقایسه با سال پیش از آن 9 درصد افزایش یافت. میانگین ثروت 10 میلیون ثروتمند جهان به بیش از 4 میلیون دلار رسید كه بیش از هر زمان دیگری در گذشته بود.
شمار میلیونرها در اقتصادهای در حال توسعه هند، برزیل و چین با سرعت بیشتری افزایش می‌یابد. تعداد میلیونر‌ها در هند حدود 23 درصد افزایش یافت. البته آمریكا هنوز از این نظر درصدر قرار دارد.

یك نفر از هر 3 میلیونر جهان در‌ آمریكا زندگی می‌كند. در مجموع از هر 10 میلیونر یك نفر به آفریقا، خاورمیانه و آمریكای لاتین تعلق دارد. در سال 2007 تعداد میلیونرهای جهان 600 هزار نفر بیش از سال 2006 شد و به 10 میلیون و یك نفر رسید كه در مقایسه با سال پیش از آن 6درصد افزایش داشت.

روس‌ها آمده‌اند در فهرست 25 نفر اول ثروتمندان جهان، 4 آمریكایی حضور دارند كه البته 2 نفرشان مكان‌های اول و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. وارن بوفت با 62 میلیارد دلار ثروت، پولدارترین فرد جهان است و ویلیام گیتس كه تا مدت‌ها نفر اول بود، حالا با 58 میلیارد دلار سوم است.

یك مكزیكی به نام كارلوس اسلیم هلو با 60 میلیارد دلار دارایی نفر دوم است. در بین 25 نفر اول، 4 هندی جا خوش كرده‌اند. نفرات چهارم، پنجم، ششم و هفتم را هندی‌ها تشكیل می‌دهند. لاكشمی میتال با داشتن 45 میلیارد دلار ثروت، پولدارترین مرد هندی است البته او در انگلیس اقامت دارد. 3 ثروتمند بعدی هند همگی در كشور خودشان زندگی می‌كنند. در هند روزبه‌رو میان ثروتمندان و فقرا فاصله بیشتر ایجاد می‌شود.

حالا می‌توانید در هند انسان‌های خیلی خیلی ثروتمند ببینید و در نزدیكی‌شان مردم تهیدست را هم مشاهده كنید. این صحنه‌ها در هند امروز عادی شده است. در جمع 25 ثروتمند اول جهان، روس‌ها بیشترین مكان‌ها را دارند.
در این جمع نام 7 روسی به چشم می‌خورد. روس‌های ثروتمند خیلی سریع پولدارتر می‌شوند و پیوسته به شمار آنها افزوده می‌شود. اولگ دریپاسكا با 28 میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین فرد روسی است.

پس از او رومان آبراموویچ مالك روس باشگاه چلسی قرار دارد. آبراموویچ با 5/23 میلیارد دلار ثروت پانزدهمین مرد ثروتمند جهان است. او شهرت سال‌های اخیر خود را از راه فوتبال و خرید باشگاه چلسی كسب كرده است.

بی علت نیست كه درصدی از پول خود را صرف این باشگاه و خرید بازیكنان گران قیمت می‌كند. آبراموویچ 41 سال دارد. ولید بن طلال آل سعود از عربستان با 21 میلیارد دلار ثروت در مكان نوزدهم قرار دارد. در فهرست 25 نفر اول، نام یك سوئدی، یك اسپانیایی، یك آلمانی و 2 هنگ‌كنگی هم به چشم می‌خورد.

مسن‌ترین ثروتمندان‌
كرك كركودیان از آمریكا كه چهل ویكمین ثروتمند جهان است، 90 سال دارد و در جمع ثروتمندان مسن‌ترین فرد است. كارل آلبوخت از آلمان دهمین مرد ثروتمند جهان با 27 میلیارد دلار دارایی 88 سال دارد و دومین سالمند ثروتمند جهان به شمار می‌آید البته یك آمریكایی همسن او را هم باید نام ببریم كه مكان 62 ثروتمندان را به خود اختصاص داده است.

او چیرز نام دارد و دارایی‌هایش بیش از 6/12 میلیارد دلار است. آلبوخت آلمانی و بتن كو فرانسوی 85 سال دارند و از لحاظ ثروت، نفرات شانزدهم و هفدهم جهان هستند. جك تیلور آمریكایی نیز 85 سال دارد، اما چهل و ششمین فرد ثروتمند جهان است.

جوان‌ترین ثروتمندان‌
در فهرست 100 نفر اول، سرگئی برین از آمریكا با 34 سال سن، جوان‌ترین ثروتمند است. او با داشتن 7/18 میلیارد دلار، سی‌و دومین فرد ثروتمند جهان به شمار می‌آید. در این فهرست، رومان آبراموویچ 41 ساله دومین فرد جوان است. دیمیتری ریبولووف، نفر پنجاه و هشتم، همسن آبراموویچ است و فقط چند روزی از او مسن‌تر است.

این روسی، 8/12 میلیارد دلار ثروت دارد. چهارمین جوان ثروتمند، یك سوئیسی به نام ارنستو برتارلی است كه با 42 سال سن، 3/10 میلیارد دلار ثروت دارد و مكان هفتادوپنجم ثروتمندان جهان را به خود اختصاص داده است.

برلوسكنی، نفر 90
در میان ایتالیایی‌ها، میشله فرررو با 11 میلیارد دلار دارایی ثروتمندترین ایتالیایی است. او 81 سال دارد و در كشور موناكو زندگی می‌كند. اما در فهرست 100 نفر اول، سیلویو برلوسكنی نخست‌وزیر ایتالیا یكی از مشهورترین چهره‌هاست.

او مالك باشگاه میلان نیز هست و داشتن باشگاهی چون میلان خودش سبب شهرت جهانی مالكش می‌شود. برلوسكنی‌ 71 ساله، 4/9 میلیارد دلار ثروت دارد.

پولدارترین مرد جهان در خانه‌ای ارزان و قدیمی‌
وارن بوفت حالا ثروتمندترین مرد جهان است. او كه زمانی شریك ودوست بیل گیتس بوده، شاید فكرش را هم نمی‌كرد كه روزی ثروتش بیش از بیل گیتس شود. او سی‌ام ماه اوت 1930 در اوماهای نبراسكا به دنیا آمد. پدرش هووارد و مادرش لیلا نام داشت. وقتی 13 ساله بود، روزنامه می‌فروخت تا به خرج خانواده‌اش كمك كند. از نوجوانی با بازار آشنا شد.

والدینش او را به مدرسه كار و دانش فرستادند و آنجا شخصی به نام بنیامین گراهام‌ مربی‌اش شد. گراهام تاثیر زیادی روی بوفت گذاشت و این پسر مرید او شد. تاثیر گراهام بر بوفت به اندازه‌ای بود كه او گفت: من 15درصد خودم و 85 درصد گراهام هستم. به توصیه گراهام بود كه بوفت وارد كار بازار سهام شد.

بوفت در سال 1952 با سوزان تامسون ازدواج كرد كه حاصلش 2 پسر و یك دختر است. این زوج از سال 1977 جدا از هم زندگی كردند، اما از هم طلاق نگرفتند تا این كه در ژوئیه 2004 سوزان درگذشت. در سال 2006 بوفت در سالروز 76سالگی اش با آستریدمنكز یك پیردختر 60 ساله ازدواج كرد.

بوفت ثروت عظیم خود را عمدتا از طریق سرمایه‌ گذاری در بازار سهام به دست آورده است. او بویژه از 2005 تا 2006 بسرعت پولدار شده به طوری كه حالا در جدول ثروتمندان جهان با 62 میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین مرد جهان است.

وارن بوفت، با وجود داشتن این همه ثروت ساده زندگی می‌كند. او رئیس یك شركت به نام بركشایر هاتاوی است و ماهی 8 هزار دلار حقوق می‌گیرد كه در مقایسه با حقوق دیگر مدیران شركت‌ها رقم ناچیزی است. او همچنان در خانه‌ای زندگی می‌كند كه در سال 1958 با پرداخت 31500 دلار خرید.

ارزش این خانه اكنون 700 هزار دلار است. در سال 2006 یك نشریه گزارش كرد بوفت تلفن همراه ندارد و روی میزش رایانه نیست و خودش رانندگی می‌كند.

یك لبنانی الاصل ‌امپراتور مخابرات مكزیك‌
كارلوس اسلیم‌هلو، دومین مرد ثروتمند جهان كه مكزیكی است، مانند نفر اول خیلی سریع خود را در جمع 5 مرد ثروتمند جهان قرار داده است. از اوایل 2007 تا اوایل 2008، حدود 11 میلیارد دلار برثروتش افزوده شد.

رقابت برای كسب عنوان ثروتمندترین مرد جهان در سال 2007 بسیار نزدیك و شدید شد و این مرد مكزیكی خود را تا جایگاه دومی بالا كشید. او 60 میلیارد دلار ثروت دارد. بیل گیتس كه 13 سال ثروتمندترین مرد جهان بود، حالا از مرد مكزیكی هم عقب مانده و به جایگاه سومی سقوط كرده است.

كارلوس سرمایه‌گذار در مخابرات است و از این طریق ثروت عظیم خود را اندوخته است. او در صنعت ارتباطات مكزیك حرف اول را می‌زند.

پدر كارلوس یك مسیحی لبنانی بود كه در 14سالگی به مكزیك مهاجرت كرد و در سال 1911 یك مغازه خشكبار در پایین شهر مكزیكو باز كرد. او و همسرش 6 فرزند داشتند كه كوچك‌ترین آنها كارلوس بود.

موفقیت بزرگ مالی اسلیم كارلوس از زمانی آغاز شد كه او هدایت یك گروه سرمایه‌گذار از جمله فرانس تله كام را برای خرید شركت ارتباطات مكزیك در سال 1990 به عهده داشت. این شركت تلمكز نام دارد و اكنون خدمات 90 درصد خطوط تلفن مكزیك را سرویس می‌دهد و اپراتور آنهاست.

كارلوس اسلیم فارغ‌التحصیل رشته مهندسی دانشگاه ملی مكزیك است. او در سال 1967 با دختری به نام سمیه دومیت ازدواج كرد كه حاصلش 6 فرزند است. آنها 32 سال به خوشی با هم زندگی كردند تا این كه سمیه در سال 1999 به علت بیماری كلیه درگذشت.

كارلوس اسلیم یك سخنران مشهور در زمینه عقب‌افتادگی اقتصادی و فنی مكزیك است. در یكی از تازه‌ترین سخنرانی‌هایش، به این موضوع پرداخت كه چرا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مكزیك شغل وجود ندارد كه این وضع خشكسالی مغزی ایجاد كرده و سبب مهاجرت مغزها به خارج از مكزیك شده است.

حمایت والدین از بیل گیتس‌
در میان ثروتمندان جهان، شاید بیل گیتس از همه مشهورتر باشد. مردی كه حدود 16 سال درصدر جدول پولدارهای جهان قرار داشت. با این دوام صدرنشینی باید هم بسیار مشهور باشد. اما حالا مرد شماره 3جهان در باشگاه ثروتمندان است. بیل گیتس در 28 اكتبر 1955 در سیاتل واشنگتن به دنیا آمد.

او رئیس میكروسافت است و این شركت نرم‌افزاری را به اتفاق پل آلن بنیان نهاد. وی مهندس ارشد نرم‌افزار و از مشهورترین كسانی است كه در رایانه‌های شخصی انقلاب ایجاد كردند. بیل گیتس مردی خبر ساز و جنجالی است كه همین سبب شده است ناشران به سراغش بروند و كتاب‌هایی درباره او و كارهایش منتشر كنند.

گر چه گیتس از سوی خیلی‌ها مورد تحسین قرار گرفته، اما شمار زیادی از دست‌اندركاران صنعت رایانه از تاكتیك‌های حرفه‌ای او انتقاد كرده‌اند.

بیل گیتس در سال 2000 از سمت خود در مقام رئیس اجرایی میكروسافت كناره‌گیری كرد و همان سال بنیاد بیل ملدیناگیتس را تاسیس كرد كه كارش تحقیقات علمی و اجرا كردن برنامه‌های خیرخواهانه است.

او به كارش به عنوان مهندس ارشد نرم‌افزار ادامه داده است. او در ژوئن 2006 اعلام كرد كار تمام وقت خود را در میكروسافت به پاره وقت تبدیل خواهدكرد تا بیشتر وقت خود را صرف بنیادش كند. آخرین باری كه وی به طور تمام وقت در میكروسافت كار كرد، 27 ژوئن 2008 بود.

بیل گیتس در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمد. پدرش وكیلی برجسته و مادرش مدرس دانشگاه بود. ماكسل، پدربزرگش رئیس یك شعبه از بانك ملی آمریكا بود. وقتی بیل بچه بود، والدینش خواب وكالت برایش دیدند. وقتی كلاس هشتم بود، مدرسه‌اش یك ترمینال تله تایپ خریداری كرد كه به رایانه‌ مادر جنرال الكتریكس متصل می‌شد.

گیتس به سیستم برنامه‌نویسی GE در مرحله بیسیك (Basic) علاقه‌مند و از كلاس ریاضی دور شد تا علاقه‌اش را دنبال كند. او اولین برنامه رایانه‌اش را در مدرسه نوشت كه كاربران را قادر می‌كرد به بازی رایانه‌ای بپردازند.

بیل گیتس در سال 1973 از دبیرستان لیك ساید با وضعیت ممتاز فارغ‌التحصیل شد. وی در آزمون ورودی كالج‌های آمریكا از مجموع 1600 امتیاز موفق به كسب 1590 امتیاز شد و به كالج‌ هاروارد رفت.

در هاروارد با استیو بالمر، شریك كاری آینده خود آشنا شد، همچنین كریستف پاپا دیمینزیو، دانشمند رایانه در هاروارد را ملاقات كرد. وی در دانشگاه در فكر برنامه‌های درسی نبود و بیشتر وقتش را به كار با رایانه‌های دانشگاه مشغول بود.

در سال 1975 بیل گیتس و پل آلن یك شركت نرم‌افزار رایانه‌ای تاسیس كردند. البته بیل در این باره با والدینش مشورت كرده بود و هنگامی كه آنها دیدند وی چقدر به تاسیس این شركت علاقه دارد، به حمایت مالی از او پرداختند.

زندگی در خانه 125 میلیون دلاری‌
بیل گیتس اول ژانویه 1994 با ملیند افرنچ، دختری از دالاس تگزاس ازدواج كرد. این زوج 3 فرزند دارند كه آخرین آنها 6 ساله است.

خانه بیل، ساختمانی مدرن و دارای پناهگاه در كنار تپه‌ای مشرف به دریاچه واشنگتن است.

ارزش این خانه 125 میلیون دلار و مالیات سالانه‌اش 991 هزار دلار است. بیل گیتس یك مجموعه دار معروف است. او مجموعه‌ای از نوشته‌های لئوناردو داوینچی را در یك حراجی در سال 1994 با پرداخت 31 میلیون دلار خرید.

بیل عاشق كتاب است و به كتابخوانی شهرت دارد. به ورزش هم علاقه دارد و گلف و تنیس بازی می‌كند. وی در فهرست ثروتمندان كه از سوی مجله فوربس منتشر می‌شود، از 1993 تا 2007 ثروتمندترین مرد جهان بود.