اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

جایزه بهترین بازیگر مرد برای آل پاچینو

جایزه بهترین بازیگر مرد برای آل پاچینو
سریال سیاه «مردان خشن» که داستانش در دهه 1960 می‌گذرد و سریال کمدی «خانواده مدرن» برندگان اصلی شصت و دومین دوره جوایز امی بودند که به اسکار تلویزیونی معروف است.
به گزارش خبرآنلاین، مراسم جوایز امی 2010 یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت تهران) در سالن نوکیا ال.‌ای. لایو در جنوب لس آنجلس برگزار و به طور مستقیم از شبکه ان‌بی‌سی پخش شد. دو مجموعه تلویزیونی «مردان خشن» و «خانواده مدرن» پیروز اصلی جوایز امسال بودند.
می‌توان گفت نمایش زندگی خانواده‌های دوران گذشته و حال فرمول همیشه برنده در جوایز امی است. استیون لویتان، تهیه‌کننده عامل «خانواده مدرن» گفت: «ما مدیون طرفدارانمان هستیم، خیلی هیجان‌زده هستیم که یک خانواده به همراه هم پای تلویزیون می‌نشینند و برنامه تماشا می‌کنند، و خوشحالیم که ما را به خانه‌هایتان راه دادید.»
این سریال جدید کمدی علاوه بر بردن جایزه بهترین سریال کمدی، دو جایزه دیگر یکی در رشته بازیگری برای اریک استون‌استریت و دیگری در رشته فیلمنامه‌نویسی را به خانه برد.
«مردان خشن» برای سومین سال متوالی جایزه بهترین سریال داستانی را به دست آورد. ظاهرا متیو وینر، خالق این سریال انتظار چنین شبی را داشت. او پیش از اعلام برنده رشته بهترین سریال داستانی زمانیکه همراه ارین لوی برای گرفتن جایزه بهترین فیلمنامه داستانی روی صحنه رفته بود گفت:«می‌دانستم روزی به جایی می‌روم و جایزه‌ای می‌گیرم.»
سریال کمدی-موزیکال «گِلی» که بیشترین تعداد نامزدی را داشت به دو جایزه یکی در رشته بازیگری برای جین لینچ و دیگری در رشته بهترین کارگردانی برای رایان مورفی قناعت کرد. رایان مورفی خالق این مجموعه نیز هست.
نقش‌آفرینی برایان کرنستون در نقش فروشنده موادمخدر در سریال «بدبیاری» و هنرنمایی کایرا سدویک در نقش پلیسی بی‌فکر در «نزدیکتر» به ترتیب جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن سریال داستانی را برای این دو به ارمغان آورد.
این سومین جایزه کرنستون برای بازی در نقش معلم شیمی یک دبیرستان بود که به راه خطا می‌افتد درحالیکه همبازی او آرون پل برای این سریال اولین جایزه امی خودش را در رشته بهترین بازیگر مکمل مرد دریافت کرد.
کرنستون هنگام دریافت جایزه گفت:«تا وقتی من روی سن بیایم حدود 200 تا پیامک برای دیگر نامزدها فرستاده شد با این مضمون که «جایزه‌ات را دزدیدند»، راست می‌گویند و من حرفی ندارم.»
آرچی پنجابی بازیگر سریال «همسر خوب» جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل سریال داستانی را به دست آورد. او در این سریال نقش کاراگاه خصوصی خانگی را بازی می‌کند.
امی جوایزش را بین بازیگران قدیمی و جدید تقسیم کرد، ادی فالکو بازیگر کهنه‌کار برای بازی در «پرستار جکی» و جیم پارسون برای بازی در «نظریه انفجار بزرگ» به ترتیب بهترین بازیگر زن و مرد سریال کمدی نام گرفتند.
موفقیت فالکو در نقش پرستاری مهربان که زندگی شخصی نابه‌سامانی دارد و معتاد شده است یادآور درخشش او در سریال «خانواده سوپرانو» در نقش همسر یک تبهکار است، خانواده سوپرانو سه جایزه امی برای فالکو به همراه داشت.
جایزه گرفتن پارسون به معنی توقف الک بالدوین است که دو سال پیاپی برای سریال «30 راک» جایزه بهترین بازیگر مرد سریال کمدی را به خانه برده بود. او برای گرفتن این جایزه دو رقیب قدر را نیز از سر راه برداشت، تونی شالهوب از سریال «راهب» و استیو کارل بازیگر «اداره» که سه بار برنده این جایزه شده بود.
جایزه بهترین سریال واقع‌نما به «بهترین سرآشپز» رسید و بدین ترتیب نوار هفت ساله جایزه گرفتن «مسابقه شگفت‌انگیز» قطع شد.
جرج کلونی جایزه بشردوستانه باب هوپ را از دستان جولیانا مارگولیس دریافت کرد، این دو سال‌ها پیش در سریال «ER» همبازی بودند. این جایزه به خاطر تلاش‌های خیرخواهانه کلونی برای کمک به قربانیان زلزله سال گذشته در هائیتی، تسونامی سال 2004 اندونزی و حادثه 11 سپتامبر تعلق گرفت.
کلونی با به یاد آوردن بعدازظهری که همراه باب و دولورس هوپ گذرانده بود گفت او بسیار تحت تاثیر این کمدین بزرگ و همسرش قرار گرفت. کلونی گفت:«اگر به فهرست موفقیت‌های این دو نگاه کنید…متوجه می‌شوید که بهترین تعریف برای کلمه «ستاره» هستند.»
«تمپل گرندن» فیلمی با موضع زندگی متخصص حیوانات جایزه بهترین سریال تلویزیونی را به دست آورد. این فیلم سه جایزه در رشته‌های بهترین بازیگر زن فیلم تلویزیونی برای کلر دنیز، بازیگر زن نقش مکمل فیلم تلویزیونی برای جولیا اورمند و بازیگر مرد نقش مکمل فیلم تلویزیونی برای دیوید استراتئرن به ارمغان آرود. میک جکسن، کارگردان این فیلم نیز بی‌بهره نماند و جایزه بهترین کارگردانی فیلم تلویزیونی را دریافت کرد.
جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم تلویزیونی به آل پاچینو برای بازی در نقش دکتر «مرگ» در فیلم «شما جک را نمی‌شناسید» رسید. دکتر مرگ واقعی یعنی جک کوورکیان در این مراسم حضور داشت و به درخواست آل پاچینو از جا برخواست و به حضار لبخند زد.
سهم شبکه اچ‌بی‌او از مراسم امی 17 جایزه بود. پس از اچ‌بی‌او، شبکه ای‌بی‌سی با 15 جایزه و فاکس با 9 جایزه رکوردداران جوایز در میان شبکه‌های تلویزیونی بودند. روز 21 آگوست جوایز بخش هنر خلاقانه یا فنی امی اهدا شده بود.
سریال «اقیانوس آرام» به تهیه‌کنندگی استیون اسپیلبرگ و تام هنکس جایزه بهترین سریال کوتاه را به خود اختصاص داد. این مجموعه کوتاه که با 24 نامزدی رکورددار نامزدی جوایز امی بود 7 جایزه در بخش فنی دریافت کرد.