عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بالا رفتن قیمت انواع سکه

مجموعه : مجله خبری روز
بالا رفتن قیمت انواع سکه
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از افزایش واردات شمش طلا از مبادی قانونی و نزدیک شدن قاچاق آن به صفر خبر داد و اعلام کرد این شمش‌ها از کشورهای روسیه، ترکیه و امارات وارد کشور می‌شود.

محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش واردات شمش طلا از مبادی قانونی به کشور به دلیل حذف 4 درصد تجمیع عوارض، گفت: حذف عوارض 4 درصدی و افزایش ورود قانونی، باعث شده است که قاچاق شمش و طلا به صفر نزدیک شود.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه واردات به صورت طلای خام (شمش) انجام می شود، افزود: این واردات از کشورهای روسیه، ترکیه و امارات صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه واردات شمش و طلا از نظر بانک مرکزی هیچ ایرادی ندارد، زیرا قانون کشور است، اظهارداشت: هرکسی می تواند شمش طلا را وارد کند، ضمن اینکه این امر نه تنها ضربه‌ای به اقتصاد کشور نمی زند بلکه به نفع اقتصاد کشور است.

کشتی آرای واردات شمش و طلا را باعث افزایش ذخایر کشور دانست و عنوان کرد: بسیاری از ارگانها، واحدهای تولیدی، شرکتهایی که کار صادرات و واردات انجام می دهند، تجار و فعالان عرصه بازرگانی نسبت به واردات شمش طلا اقدام می‌کنند.

وی درباره نحوه استفاده از شمش طلا نیز گفت: بخشی از این شمش ممکن است ذخیره یا وارد عرصه تولید و غیره شوند.

قیمت انواع سکه افزایش یافت

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در بخش دیگری از سخنان خود قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را امروز – سه شنبه – 318 هزار تومان، طرح جدید را 308 هزارو 500 تومان، نیم سکه را 154 هزار تومان و ربع سکه را نیز 79 هزار تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه قیمت هر قطعه از انواع سکه در روز سه شنبه نسبت به روز دوشنبه با افزایش حدود 2 هزارو 500 تومانی مواجه شده است، قیمت هر گرم طلای زرد 18 عیار را نیز 31 هزار تومان عنوان کرد و افزود: قیمت هر اونس طلای جهانی نیز امروز – سه شنبه – به یکهزارو 238 دلار رسید.