اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مهریه کدام دسته از دختران بیشتر است؟

مجموعه : مجله خبری روز
مهریه کدام دسته از دختران بیشتر است؟
معاون پژوهشی مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه با اعلام اینکه رشد متوسط میزان مهریه در کشور در پنج سال اخیر با میزان افزایش آن در 30 سال برابری می‌کند، گفت: متوسط میزان مهریه در پنج سال اخیر به 450 سکه رسیده است.

شهلا کاظمی‌پور ادامه داد: مطالعه انجام شده در 12 استان کشور نشان می‌دهد متوسط میزان مهریه در 30 سال گذشته از 150 سکه به 300 سکه افزایش یافت، ولی در مدت پنج سال اخیر این میزان به 450 سکه رسیده است.

وی تاکید کرد: این مطالعه نشان می‌دهد با وجود فرهنگ‌سازی‌های انجام شده در سال‌های اخیر میزان مهریه نه تنها کاهش نیافته بلکه روند افزایش آن سرعت بیشتری پیدا کرده است.

معاون پژوهشی مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه گفت: در این مطالعه میزان مهریه را از نظر برش زمانی با سن افراد تقاطع دادیم و مشخص شد در سنین بالا متوسط میزان مهریه 200 سکه است ولی این میانگین با کاهش سن افراد افزایش پیدا می‌کند و به حدود 450 سکه هم می‌رسد.

کاظمی‌پور تاکید کرد: البته این مطالعه نشان داد که میزان مهریه با تحصیلات رابطه مستقیم دارد و هر چه میزان تحصیلات افراد افزایش می‌یابد، میزان مهریه نیز بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: می‌توان گفت به دلیل اینکه جامعه به سمت سواد بیشتر و تحصیلات بالاتر می‌رود، می‌توان انتظار داشت که متوسط میزان مهریه نیز بالاتر برود.