اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

استفاده از سوسک‌ها برای مقابله با عفونت

استفاده از سوسک‌ها برای مقابله با عفونت
 استفاده از سوسک‌ها برای مقابله با عفونت جامعه > سلامت  – دانشمندان متوجه شدند در مغز سوسک‌ها و ملخ‌ها مولکول‌های آنتی‌بیوتیک بسیار قوی زندگی می‌کنند که می‌تواند برای مبارزه با عفونت‌های بسیار خطرناک مانند MRSA و E.Coli مورد استفاده قرار گیرد.

دانشمندان در دانشگاه ناتینگهام متوجه شدند که این حشرات که معمولا به آلودگی و انتقال بیماری مشهور هستند دارای موادی در مغز خودشان هستند که فواید آن‌ها را بیش‌تر از مضراتشان می‌کند.

در آخرین مطالعات، 9 مولکول مختلف در بافت‌های سوسک‌ها و ملخ‌ها کشف شد که برای باکتری‌ها سمی هستند و می‌تواند باعث مرگ آن‌ها شود. به این ترتیب دانشمندان امیدوارند بتوانند داروهای چند منظوره‌ای بسازند که در مقابل عفونت‌های باکتری‌ها مقاوم باشد.
جالب اینجاست که سیستم عصبی و بافت‌های مغز حشراتی مانند سوسک‌ها و ملخ‌ها می‌توانند تا 90 درصد از عفونت‌های MRSA و E.Coli را بدون صدمه زدن به سلول‌های انسان از بین ببرند.
سیمون لی یک محقق از جامعه میکروبیولوژی عموی در ناتینگهام در این باره گفت: ما امیدواریم این کشف جدید بتواند روش نوینی را برای مبارزه با عفونت‌ها به ارمغان بیاورد.
عفونت‌های ناشی از MRSAاغلب بیماری‌هایی خطرناک هستند. عفونت‌هایی نظیر آبسه‌های پوستی و زخم‌های شدید جلدی. این باکتری می‌تواند به پوست نفوذ کرده بیماری بسیار خطرناک و مرگبار فاشئیت نکروزان را ایجاد کند. همچنین می‌تواند ایجاد ذات الریه کرده و با صدمه به قلب و ریه باعث عفونت خون شود.
در حال حاضر آنتی‌بیوتیک‌هایی وجود دارند که می‌تواند برای از بین بردن این باکتری‌ها استفاده شوند، اما متاسفانه عوارض جانبی این داروها بسیار بالاست.