عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

چاق‌ ها بیشتر با اختلالات خواب مواجه می‌شوند؟

چاق‌ ها بیشتر با اختلالات خواب مواجه می‌شوند؟
افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند بیشتر از مشکلات تنفسی به ویژه آپنه ی خواب رنج می‌برند. در این صورت برای لحظاتی جلوی تنفسشان گرفته شده و از خواب بیدار می‌شوند.

سرطان در کمین است

چاقی می‌تواند منشأ انواع مختلف سرطان‌ها شود مانند سرطان کولون، سرطان سینه، سرطان رحم یا سرطان پروستات. اگر می‌خواهید این بیماری مهلک را از خود دور کنید باید مراقب وزنتان باشید.
 
چاقی= انزوا و دوری از بقیه

در دنیایی که لاغری تبدیل به یک ارزش شده و مورد ستایش قرار می‌گیرد افرادی که دچار چاقی هستند خود را تنها دیده و از زندگی اجتماعی کنار می‌کشند. جامعه هم به این افراد نگاه منفی دارد. در واقع تصور می‌شود افراد چاق به سلامت خود اهمیت نمی‌دهند و اراده‌ی کمی دارند و غیره. تمام این نگاه‌ها باعث می‌شود که افراد چاق از نظر روحی نیز رنج ببرند و دچار افسردگی شوند.
افراد چاق معتاد غذا می‌شوند

هر چه بیشتر غذا بخورید گرایش بیشتری به خوردن مواد غذایی خواهید داشت. در واقع با وجود اینکه به میزان کافی غذا می‌خورید اما باز راضی نمی‌شوید. در این صورت مواد غذایی مانند مواد مخدر می‌شود که گذشتن از آن سخت می‌شود.
 
چاق‌ها زودتر پیر می‌شوند

اضافه وزن و چاقی روند پیری را سرعت می‌بخشد. دقیق‌تر بگوییم: چاقی مغز را 16 سال پیرتر می‌کند. این‌ها نتایج پژوهشی است که روی 100 شرکت کننده‌ی بالای 70 سال انجام شده است. این کیلوهای اضافه روی سلول‌های خاکستری مغزی که حافظه و احساسات را کنترل می‌کنند تأثیر منفی می‌گذارند. فراموش نکنید که اضافه وزن خطر بیماری آلزایمر را نیز بالا می‌برد.

مرگ و میر ناشی از چاقی جدی است

چاقی پنجمین عامل مرگ و میر در جهان است. به گفته سازمان جهانی سلامت هر سال 2.5 میلیون نفر به دلیل اضافه وزن جان خود را از دست می‌دهند. دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان، سکته‌ی مغزی و فشار خون بالا نیز در اثر همین اضافه وزن بروز پیدا می‌کنند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی