عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

پیشنهاد دوستی فزرندان به والدین

پیشنهاد دوستی فزرندان به والدین
بچه ها در اواخر دوران نوجوانی خود معمولا" دیگر دوست ندارند با پدرها و مادرهای خود دوست باشند . این عدم تمایل برای برقرار روابط دوستانه با والدین در نوجوانان پسر بیشتر است و آنها خیلی کمتر از نوجوانان دختر با پدر و مادر های خود صحبت می کنند و یا رابطه صمیمانه برقرار می کنند.
البته ما در اینجا زیاد درباره زندگی واقعی صحبت نمی کنیم بلکه درباره دنیای مجازی فیس بوک صحبت می کنیم .

بزرگترین شبکه اجتماعی جهان روز سه شنبه اطلاعات جالبی و جدیدی درباره نحوه ارتباط پدر و مادرها در اینترنت و شبکه های اجتماعی منتشر کرد.اگرچه این اطلاعات جمع آوری شده توسط تیم پژوهشی فیس بوک ، مربوط به روابط بین والدین و فرزندان در وب سایت فیس بوک است اما می تواند نماینگر ارتباط آنها در دنیای واقعی هم باشد .
در اینجا به چند نتیجه مهم که توسط پژهشگران فیس بوک بدست آمده است اشاره می کنیم.

چه کسی پیشنهاد دوستی می دهد ؟
بیش از ۶۵ درصد نوجوانان ۱۳ ساله ای که در فیس بوک عضو هستند خودشان به والدینشان پیشنهاد دوستی می دهند و در واقع آغازگر ارتباط هستند.اما هرچه سن نوجوانان بالاتر می رود تمایل انها برای آغاز رابطه دوستی با پدر و مادرشان و فرستادن درخواست دوستی برای آنها کمتر می شود و وقتی بچه ها به سن ۲۰ سالگی می رسند این عدم تمایل به بالاترین حد خود می و در ۶۰ درصد موارد ، والدینشان برای آنها درخواست دوستی می فرستند و آغاز گر ارتباط هستند.

چه کسی صحبت را آغاز می کند؟
معمولا" این پدر و مادرها هستند که گفتگو را آغاز می کنند و برای فرزندانشان پیام می فرستند و یا راجع به آنها نظر می دهند. البته در مورد دخترها این نوع ارتباط یکطرفه فقط تا ۳۰ سالگی ادامه دارد و معمولا" آنها بعد از سن ۳۰ سالگی خیلی بیشتر تمایل دارند که با والدینشان ارتباط داشته باشند و تعداد پیامهایی که آنها برای والدینشان می فرستند معمولا" باتعداد پیامهایی که پدر و مادرشان برای آنها می فرستند برابر و گاهی هم بیشتر می شود. اما این عدم تمایل برای ارتباط در پسرها معمولا" تا سن ۶۰ سالگی ادامه دارد.

بین پدر و مادرها و فرزندانشان چه صحبتهایی رد و بدل می شود؟
تیم پژوهشگران فیس بوک پیامها ی رد و بدل شده بین صدها هزار نفر از پدر و مادرها و فرزندان را بررسی کرده اند و کلمات و عبارتهایی که اغلب استفاده می شود را شناسایی کرده اند. بنا برنتایج بدست آمده ُ، ظاهرا" پدر و مادرها خیلی به فرزندانشان افتخار می کنند زیرا عبارتهای " مایه افتخار من هستی" ،"با تمام وجود دوستت دارم" ، " آفرین"، " من به تو افتخار می کنم" ، با من تماس بگیر" ، بیشترین عبارتهای بکار رفته توسط پدر و مادرها هستند .

اما ظاهرا" نوع پیامهای پدر و مادرها برای فرزندان پسرشان کاملا" متفاوت است .مادرها بیشتر از عباراتی مانند " پسر خوش قیافه من" و یا " پسر کوچک و ناز من" استفاده می کنند در حالیکه پدرها بیشتر از کلمه هایی مانند " رفیق" و " خوش تیپ " استفاده می کنند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی