اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یكی از دلایل مهم دزدی چیست؟

یكی از دلایل مهم دزدی چیست؟
یكی از دلایل دزدی می‌تواند نیازمندی باشد اما مطالعاتی نشان می‌دهد كه گاه دلیل دزدی هیجان است. این مطالعه به شكل تصادفی روی 43 هزار نفر انجام شد و از این تعداد 11 درصد اعتراف كردند كه حداقل یك بار چیزی از مغازه‌ها كش رفته‌اند. این افراد در حالی دزدی كرده‌اند كه به راحتی می‌توانستند آن كالا را بخرند
 
مطالعه دیگری در سال 2009 انجام شد كه در آن به دو گروه شركت‌كننده به ترتیب دارونما و ناتروكسون داده شد. تاثیر ناتروكسون تا به حال در استفاده از الكل، مواد مخدر و قمار شناخته شده بود. این ماده می‌تواند عملكرد مغز را مختل كند و هنگام دزدی یا استفاده از این مواد احساس لذت به مغز منتقل كند.
 
دزدی به همین ترتیب می‌تواند از طریق ژن‌ها هم منتقل شود. به علاوه در میان میمون‌ها هم نشان‌هایی از دزدی دیده می‌شود.گفتن به چه قیمتی؟هیچ‌كس به درستی نمی‌داند چرا انسان‌ها اینقدر دروغ می‌گویند. اما مطالعات نشان می‌دهد در میان جوامع و فرهنگ‌های مختلف دروغ گفتن امری فراگیر است. دروغ گفتن به چیزهای مختلفی مربوط است كه یكی از مهم‌ترین آنها عزت‌نفس یا اعتماد به نفس است.
 
فیلدمن، استاد روانشناسی دانشگاه ماساچوست، می‌گوید: ما متوجه شده‌ایم كه هرچه اعتماد به نفس اشخاص كمتر باشد، میزان دروغ گفتن آنها بیشتر می‌شود. او و همكارانش مطالعاتی روی افرادی كه زیاد دروغ می‌گویند انجام داده‌اند و متوجه شده‌اند كه 60 درصد آنها در یك مكالمه 10 دقیقه‌یی حداقل یك‌بار دروغ
 
می‌گویند. اما زمان دروغ گفتن به طرز قابل توجهی از راست گفتن بیشتر طول می‌كشد. به طوری كه گفتن یك دروغ 30 درصد از زدن حرف‌های راست معمولی بیشتر زمان می‌برد و انسان‌ها در ایمیل بیشتر از روش سنتی نوشتن روی كاغذ دروغ می‌گویند.