عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

پیشگیری از اضافه وزن و چاقی

پیشگیری از اضافه وزن و چاقی
– به كودكان و دانش آموزان توصیه كنید از میان وعده‌های سالم و با ارزش غذایی مانند میوه، سبزی، شیر، لقمه‌های خانگی مانند نان و پنیر و گردو،‌ نان و تخم مرغ و …، انواع میوه‌ها مانند سیب، پرتقال، نارنگی، هلو …، سبزی‌ها مانند هویچ، كاهو، خیار و … و شیر و لبنیات كم چرب استفاده كنند. همچنین از خوردن شیرینی و شكلات بیش از حد، چیپس و میان وعده‌های چرب خودداری كنند.- مصرف غذاهای چرب، سرخ شده، شیرین و شور را محدود كنید.- سرعت غذا خوردن خود را كاهش دهید. هر لقمه غذا را برای مدت طولانی‌تر بجوید.

– غذا را در ظرف كوچكتری بكشید. در رستوران غذای نیم پرس سفارش دهید.- غذا خوردن را همزمان با سایر فعالیت‌ها مانند تماشای تلویزیون یا خواندن كتاب انجام ندهید.- همه غذای تهیه شده را سر میز نگذارید. بهتر است به همان اندازه كه می‌خواهید مصرف كنید، در ظرف خود غذا بكشید و دوباره سراغ غذا نروید.

– مواد غذایی نامناسب مانند نوشابه، چیپس، سس مایونز، شیرینی و … را نخرید.- مصرف فست فودها مانند: سوسیس، كالباس، پیتزا، سیب زمینی سرخ شده و انواع ساندویچ‌ها كه در بیرون از خانه و با مواد چرب و نامرغوب تهیه می‌شود را محدود كنید.- برای میان وعده از میوه‌ها و سبزی‌های تازه استفاده كنید.

– از شیر و لبنیات كم چرب (كمتر از 5/1 درصد) و یا بدون چربی استفاه كنید. در مورد كودكان مصرف شیر و لبنیات بدون چربی توصیه نمی‌شود.- مراقب باشید بی جهت غذا نخورید. مثلا وقتی به بچه‌ها غذا می‌دهید باقی مانده را خودتان مصرف نكنید.- فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.

– بچه‌هایی كه ساعت‌های زیادی را به تماشای تلویزیون می‌پردازند چاق‌تر هستند چون هم تحركشان كم می‌شود و هم در هنگام تماشای تلویزیون اغلب تنقلات كم ارزش و چاق كننده می‌خورند. به كودكان توصیه كنید در روز بیش از دو ساعت از وقتشان را به تماشای تلویزیون نگذارنند- سه روز در هفته، 30 دقیقه پیاده‌روی تند انجام دهید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی