عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عکسی از تولد دوقلوهای کمیاب در آمریکا

عکسی از تولد دوقلوهای کمیاب در آمریکا

دوقلوهای «مونوآمنیوتیک» یا «مونو مونو» به دوقلوهایی اطلاق می‌شود که در یک کیسه جنینی رشد می‌کنند و متولد می‌شوند. این نوع حاملگی یک پدیده بسیار نادر است و از هر 10 هزار حاملگی تنها یک مورد آن «مونوآمنیوتیک» است.

عکسی از تولد دوقلوهای کمیاب در آمریکا

«جیلیان» و «جنا» دوقلوهای «مونو مونو» 9 ماه در کنار یکدیگر رشد کرده و از یک کیسه جنینی و جفت مشترک استفاده کردند. تولد این دوقلوهای نادر آن هم به شکل کاملا سالم، بهترین هدیه روز مادر برای مادرِ این دوقلوها محسوب می‌شود. پزشکان، این دوقلوها را بلافاصله پس از تولد، وزن و معاینه کردند و گفتند که آنها از نظر تنفس در شرایط سالم به سر می‌برند اما باید حدود دو تا چهار هفته دیگر در بیمارستان و تحت نظر بمانند و پس از آن مرخص می‌شوند زیرا به دلیل تولد پیش از موعد اندکی کمبود وزن دارند.

«سارا تیستل‌تویت»،‌ مادر دوقلوها که از تولد فرزندان  بسیار خوشحال بود به خبرنگاران گفت: خوشحالی من در کلام نمی‌گنجد و نمی‌دانید چقدر لذت‌بخش است وقتی می‌شنوید حال بچه‌ها خوب است. خیلی خوشحالم که می‌توانم آنها را در آغوش بگیرم. این بچه‌ها برای من بهترین هدیه روز مادر هستند.

«تیستل‌تویت» که معلم ریاضی است در 14 مارس وقتی پزشکان تشخیص دادند وی دارای دوقلوهای «مونوآمنیوتیک» است در مرکز پزشکی «آکرون» بستری شد و به مدت دو ماه تحت مراقبت‌های جدی پزشکی قرار گرفت.