اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

کاهش عوارض یائسگی با این مواد

کاهش عوارض یائسگی با این مواد

نوسانات خلقی، افسردگی، بی‌خوابی و پوکی استخوان از جمله علایمی است که خانم‌های بالای ۵۰ سال مطمئنا با ان مواجه شده‌اند. این ها همه مشکلاتی هستند که به عنوان عوارض یائسگی در زنان شناخته شده و بسیار بد و آزاردهنده می‌باشند. خوشبختانه با روش‌هایی ساده می‌توان این علائم را مدیریت کرد و آسیب‌های جسمی و روانی آن‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد. برای مثال تغذیه نقش مهمی در کم کردن عوارض یائسگی دارد. تغذیه‌ی مناسب موجب جذب عناصر مختلف غذاها و به دنبال آن افزایش سطح هورمون‌های بدن می‌شوند.

 

عوارض یائسگی

مواردی که در ادامه آمده است، موادی است که رساندن ان به بدن باعث می‌شود تا عوارض یائسگی به کمترین حد ممکن برسد. اگر شما هم  از این مشکلات رنج می‌برید، توصیه می‌کنم تا این مطلب را تا آخر بخوانید.

 

کلسیم

در این سنین درصد ابتلا به پوکی استخوان افزایش می‌یابد. برای همین باید درصد بیشتری کلسیم مصرف کنیم. مقدار مورد نیاز روزانه کلسیم در این سنین ۱۰۰۰تا ۱۵۰۰میلی گرم است که باید از منابع غذایی تامین شود. بهترین منبع کلسیم، شیر است که بهتر است کم چرب یا بدون چربی باشد. کلم بروکلی، سبزی های برگ سبز و حبوبات هم حاوی کلسیم هستند.

 

ویتامین D

ویتامین D   برای جذب کلسیم در بدن لازم است. خوشبختانه با قرار گرفتن در معرض نور خورشید این ویتامنی جذب بدن می‌شود اما برای جذب این ویتامین تغذیه نقش مهم تری دارد. ماهی سرشار از این ویتامین است.

 

پروتئین

پروتئین رشد استخوان را بیشتر می‌کند و آسیب‌پذیری ان را کاهش می‌دهد. حبوبات منبع خوبی برای پروتئین هستند. مثلا سویا موجب کاهش گرگرفتگی شده و با کاهش کلسترول بد خون، از قلب  محافظت می‌کند.

 

-ویتامین k

شاید کمتر نام این ویتامین را شنیده باشید اما واقعیت این است که نقش بسزایی در سلامت استخوان دارد. سویا، روغن زیتون، اسفناج و غذاهایی مانند این چون چربی کمتری دارند برای جذب ویتامین k  را افزایش دهند.

 

-پتاسیم

پتاسیم از دفع کلسیم مواد غذایی جلوگیری می‌کند. برخی از میوه‌ها، سبزیجات و حبوبات حاومی پتاسیم هستند.

 

-ویتامین c

هر چه مقدار این ویتامین در بدن شما بیشتر باشد، استخوان‌های قوی‌تری خواهید داشت. ویتامین c یکی از ساده‌ترین ویتامین‌هایی است که می‌توانید به راحتی کسب کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بشقاب خود را از میوه و سبزیجات پر کنید.