اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

انتقام غیر اخلاقی خواستگار پس از شنیدن جواب منفی

مجموعه : مجله خبری روز
انتقام غیر اخلاقی خواستگار پس از شنیدن جواب منفی

رئیس پلیس ‘فتا’ استان فارس از شناسایی فردی خبر داد که با ارسال ایمیل و گذاشتن پیغام از طریق یکی از شبکه های اجتماعی، موجب هتک حیثیت فردی شده بود.

سرهنگ ” سید موسی حسینی” با اعلام این خبر گفت: فردی 28 ساله با مراجعه به این پلیس مدعی شد چندی قبل یک نفر ناشناس با هک کردن ایمیل و پروفایل شخصی در یکی از شبکه های اجتماعی، با تغییر دادن رمز عبور از طرف وی پیامهای غیر اخلاقی برای دوستانش در فضای مجازی ارسال کرده و موجب هتک حیثیت وی شده است.

وی ادامه داد: با تشکیل پرونده در این پلیس ماموران اقدامات فنی خود را جهت شناسایی متهم یا متهمین آغاز کرده و پس از بررسی های تخصصی موفق به شناسایی و دستگیری فرد هکر شدند.

سرهنگ “حسینی” گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد متهم پرونده زمانی خواستگار شاکی بوده است که پس از شنیدن جواب رد برای ازدواج به فکر انتقام گیری افتاده است.

رئیس پلیس “فتا” فارس با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد افزود: شهروندان در انتخاب کلمه عبور مراتب امنیتی را مد نظر قرار داده، کلمه عبور به گونه ای باشد که به راحتی قابل حدس زدن نباشد و رمز عبور ترکیبی از کاراکترهای مختلف حروف کوچک و بزرگ و اعداد و نماد های خاص باشد.

وی گفت: اکثر افراد معمولا” رمز عبوری انتخاب می کنند که فراموش نکنند و به مسائل امنیتی توجه ندارند و اگر کاربران به صورت دوره ای رمز عبور را تغییر دهند ضریب امنیتی اطلاعات کاربریشان بالا می رود.