اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مشاهده ی جنجالی مهره‌ دار سال 2013 (عکس)

مشاهده ی جنجالی مهره‌ دار سال 2013 (عکس)
به گزارش ایران ناز:مجله ساینس که یکی از برجسته‌ترین مجلات جهان در حوزه اخبار و پژوهشهای علمی است، این عنوان را با توجه به تحقیقات دو زیست‌شناس دانشگاه راچستر به این موجودات زیرزمینی با طول‌عمر بالا اعطا کرد که به گفته آن، می‌توانند در زمینه مبارزه با سرطان درسهایی به انسانها بیاموزند.

این موشها با نام علمی «Heterocephalus glaber» که بومی شرق آفریقا هستند، می‌توانند تا 30 سال زنده مانده و تا آخر عمر بدون ابتلا به سرطان و سلامت زندگی کنند.مجله ساینس در زمان اعلام منتخب خود برای عنوان مهره‌دار سال، به ذکر مقاله‌های پژوهشی منتشر شده در سال جاری توسط ورا گوربونوآ و آندره سلوانوف از دانشگاه روچستر در مورد بیولوژی موش کور و قابلیت منحصربفرد آن در مقابله با سرطان پرداخت.

 
مشاهده ی جنجالی مهره‌ دار سال 2013 (عکس)

گوربونوآ اظهار کرد: اعلام مهره‌دار سال، به رسمیت‌شناختن رسمی کار ما با استفاده از مدلهای حیوانی غیرمتعارف در سطح همتراز با دیگر پیشرفتهای علمی برتر در پژوهشهای سرطان است. همچنین این امر نشان می‌دهد که هزینه پرداخت شده توسط موسسسات ملی بهداشت به هدر نرفته است.

گوربونوآ و سلوانوف امیدوارند کار آنها بر روی موشهای کور که کمتر کسی به آنها علاقمند است، در آینده بتواند به درمانهای بالینی برای جلوگیری یا کنترل سرطان در انسانها منجر شود؛ اگرچه محققان هشدار دادند که هرگونه راه‌حل پزشکی نیازمند زمان است.