عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

سیگار در محیط باقی می‌ماند؟

سیگار در محیط باقی می‌ماند؟
به طور کلی، تمامی سموم ناشی از استعمال سیگار می‌توانند در محیط باقی بمانند، ولی آنچه مشخص شده شامل ترکیبات کروم، کادمیوم، سیانید هیدروژن، بوتان، تولوئن، آرسنیک، مونو اکسید کربن، سرب و پولونیوم 210 می‌باشد.

بعضی از این سموم بسیار کشنده و حتی برای قتل و کشتار به کار می روند، مثلا گاز سیانید هیدرژون در کشتارهای دسته جمعی و پولونیوم به عنوان یک ماده رادیواکتیو بسیار قوی و خطرناک توسط بعضی از سازمان‌های جاسوسی برای از بین بردن قربانیان خود استفاده شده است.

در ضمن 11 ترکیب سرطان‌زای دیگر نیز در مواد دست سوم دخانیات کشف شده است.سموم ناشی از سوخت انواع دخانیات که حتی به صورت دود در هوا رویت نمی‌شوند، بیش از آنچه انتظار می‌رفت خطرناک و آسیب‌رسان هستند.آیا واقعا دود دست سوم تا این حد موثر و سمی است؟بله. این یک واقعیت است و پژوهش‌ها ثابت کرده که حتی مقدار کم ذرات دخانیات می‌تواند با ایجاد مسمومیت در سیستم عصبی کودکان، مشکلات شناختی در آنها ایجاد نماید.

چرا کودکان بیشترین تاثیر منفی را از این پدیده متحمل می‌شوند؟کودکان زمان بیشتری را در منزل سپری می‌کنند. همچنین افراد سیگاری تماس بیشتری با کودکان دارند، از جمله در آغوش کشیدن و بوسیدن کودک توسط فرد بزرگسال سیگاری که حامل ذرات مضر دود دست سوم در مو، پوست و لباس خود است.

کودکان با خصوصیت منحصر به فرد خود، از جمله سینه خیز و چهار دست و پا رفتن بیشتر خود را در معرض سموم پخش شده در سطوح قرار می‌دهند و اگر تنفس سریع‌تر کودکان و به دهان بردن وسایل اطراف و دست آلوده خود را به این قضیه اضافه کنیم، مطمئنا به پاسخ خود خواهید ‌رسید.

آیا فقط کودکان از این پدیده آسیب می‌بینند؟مطمئنا همه افراد از تاثیر این سموم بی‌بهره نیستند! ولی افراد خاص مانند خانم‌های باردار و بیماران قلبی و ریوی نیز مانند کودکان و نوزادان بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.بنابراین پاسخ شما به افراد سیگاری که می گویند ما در کنار کودکان و افراد حساس، سیگار نمی‌کشیم تا به آنها آسیبی نرسد، چیست؟

بدون شک حتی اگر شما در اطراف کودکتان سیگار نکشید، سموم ناشی از دود سیگار شما می‌تواند در مو، لباس، پوست و دیگر قسمت‌های منزل باقی بماند و به آسانی به کودکان و نوزادان و دیگر افراد حساس مانند خانم‌های باردار و سالمندان و بیماران قلبی و ریوی آسیب جدی وارد کند.

این موضوع را جدی بگیرید و به آن اهمیت دهید. یادتان باشد حتی مصرف سیگار در کنار هواکش و پنجره اتاق هم آنجا را به مکان‌ پخش دایمی سموم تبدیل می‌کند و باعث می‌گردد حتی در زمانی که شما در منزل نیستید نیز اطرافیان از مضرات سیگار کشیدن شما در امان نباشند نظر شما چیست.