اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

پیامک دادن موجب کمردرد می شود

پیامک دادن موجب کمردرد می شود

 در سال های اخیر و با اوج گرفتن استفاده از اسمارت فون، تبلت و لپ تاپ حتی کودکان شش ساله نیز مبتلا به کمردرد، شانه و یا گردن درد می شوند که علت آن استفاده بیش از حد از وسایل ارتباطی نسل جدید است.

 

مطالعات محققان امریکایی نشان داده است که نوشتن و ارسال هر پیامک با فشار زیادی بر ستون فقرات همراه است. تحقیقات نشان می دهد که بیشترین کاربران روزانه وسایل ارتباطی جدید را نوجوانان، جوانان و حتی کودکان تشکیل می دهند. دکتر هنسراج، جراح ارتوپد دانشگاه نیویورک در این رابطه می گوید:” استفاده بیش از حد از وسایل ارتباطی جدید زمانی خود را نشان می دهد که والدین کودک هفت ساله، فرزندشان را  به دلیل دردهای شدید در ناحیه ستون فقرات، کمر و شانه تحت مداوا قرار می دهند. نوجوانان و جوانان بیشترین زمان خود را در صرف ارسال پیامک یا چت کردن با دوستان خود می کنند.”

 

 با هر بار نوشتن پیامک و ارسال پیام کوتاه وزن و فشار قابل توجهی که در حدود 20 تا 30 کیلوگرم برآورد شده بر ستون فقرات وارد می شود. ارسال دائمی پیامک و زاویه دار بودن سر باعث می شود تا ناحیه گردن و شانه ها دچار سایش شده و ستون فقرات را با مشکلات بسیاری مواجه کند که گاهی اوقات تا اعمال جراحی سخت و چندین ساعته پیش خواهد رفت و منحنی طبیعی ستون فقرات در اثر ارسال دائمی پیامک دچار تغییر شکل می شود.

به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند، زمانی که در حالت ایستاده یا راه رفتن هستید از ارسال پیامک خودداری کنید. ترجیحا زمانی به ارسال پیامک بپردازید که در حالت نشسته به سر می برید.