عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلوغ اجتماعی و نحوه ی شکل گیری آن

مجموعه : سبک زندگی
بلوغ اجتماعی و نحوه ی شکل گیری آن
شاید خیلی دور از واقعیت نباشد اگر بگوئیم، اوج بحران روابط اجتماعی دوره ی نوجوانی است، زمانی که بچه ها نمی توانند حد و مرزی برای روابطشان با دیگران تعریف کنند. معمولاً نوجوان زمانی که احساس می کند عاشق کسی شده، نمی تواند مرزی بین خود و آن فرد ایجاد کند و نتیجه آنکه قبل از اینکه متوجه بشود که خودش چه ویژگی ها یا خواسته هایی دارد، سعی می کند مثل فردی بشود که دوستش دارد.

شاید این فرایند تا حدی در این سن طبیعی باشد و یا حتی با ایجاد الگوهای مناسب بتوان از آن استفاده ی مفید کرد. اما اگر در سنین بالاتر این رویه ادامه پیدا کند، دیگر طبیعی محسوب نمی شود و می تواند نشان دهنده اختلال در فرایند هویت یابی باشد.

این ویژگی در شروع زندگی مشترک می تواند وضعیت به ظاهر رمانتیکی را ایجاد کند. زمانی که یک نفر خواسته ای دارد اما بعد از مدت کوتاهی، به خواسته ی هر دو نفر تبدیل می شود. هر چند همسر حرف گوش کن آرزوی بعضی افراد است اما این وضعیت نمی تواند برای مدتی طولانی دوام داشته باشد. چرا که هر چه قدر هم خواسته هایتان را در نظر نگیرید و به خواسته های نزدیکان بها بدهید، بالاخره کم کم بعد از چند سال خواسته ها و آرزوهایتان به یادتان خواهد آمد و این یعنی شروع مشکل!

شاید در این روزها بهتر باشد به این سوال فکر کنید که در زندگی چه می خواهید؟ یا چه آرزوها و خواسته هایی دارید؟ یادتان باشد زمانی که خودتان را به درستی نمی شناسید نمی توانید روابط پخته ای با دیگران نیز برقرار کنید.

اگر شما بیش ازبیست وپنج سال دارید، یا باید شغل مناسبی داشته باشیدو یا تخصص خاصی پیدا کرده باشید، در غیر اینصورت کمی تامل در برنامه هایتان لازم است چرا که به نظر می رسد شما تا به حال مقداری وقت تلف کرده اید اما دیگر ادامه ندهید!