اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

اسكراب قهوه ویژه برنزه‌ها

اسكراب قهوه ویژه برنزه‌ها
اگر پوست تیره دارید و می‌خواهید یك اسكراب مناسب و مفید برای پوست خود تهیه كنید به شما پیشنهاد می‌كنیم از اسكراب خانگی قهوه استفاده كنید. وجود قهوه  به دلیل داشتن آنتی‌اكسیدان‌های مفید می‌تواند تاثیر زیادی در پاكسازی پوست و رفع التهاب‌های پوستی داشته باشد. اسید كافئیك موجود در پودر قهوه با خاصیت ضدالتهابی كه دارد می‌تواند به درمان زخم‌ها و خراش‌های سطحی پوست كمك كند.
 
برای تهیه این اسكراب كافی است نصف فنجان قهوه را با نصف فنجان نمك با دانه‌های درشت مخلوط كنید و در نهایت یك تا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه كنید و آن را هم بزنید.  افرادی كه از اسكراب قهوه برای پاكسازی و لایه‌برداری پوست استفاده می‌كنند ناخودآگاه از خواص آنتی‌اكسیدان‌ها و مواد مفید قهوه برای پیشگیری از چین و چروك پوست  و كمرنگ‌تر شدن لك‌های صورت استفاده می‌كنند.

اسكراب نمك دریایی ویژه بدن عالی است

اگر می‌خواهید بعد از اسكراب پوستی نرم، درخشان و مرطوب داشته باشید می‌توانید از اسكراب نمك دریایی در منزل استفاده كنید برای تهیه این اسكراب نیاز به پودر سنگ نمك دریایی دارید كه خیلی نرم نشده باشد و در عین حال زبری‌های اولیه خود را از دست داده باشد. برای تهیه این اسكراب می‌توانید از روغن زیتون یا روغن بادام شیرین استفاده كنید و یك تا 2 قاشق از آن را با نصف لیوان پودر درشت نمك سنگ دریا مخلوط كنید به گونه‌ای كه در عین حال كه پودر نمك در روغن نرم می‌شود، به طور كامل حل نشود. استفاده از این اسكراب روی پوست بدن و دست‌ها  به درخشندگی و افزایش رطوبت پوست كمك می‌كند.

اسكراب جو و عسل مخصوص پاشنه پا

یكی از نقاط بدن كه در طول ماه نیاز زیادی به لایه‌برداری و كرم‌های اسكراب دارد پوست پاشنه پاست. پوست این ناحیه گاهی به دلیل مراقبت نكردن، نپوشیدن جوراب و استفاده نكردن از روفرشی دچار زبری و پوسته پوسته شدن می‌شود. بهترین اسكراب برای پوست پاشنه پا تركیبی از دانه‌های جو، عسل و ماست است كه می‌تواند به راحتی زبری پوست پا را برطرف كند

 
و در عین حال آبرسانی مناسبی  به پوست این ناحیه انجام دهد. برای تهیه این اسكراب كافی است 2 قاشق مرباخوری جوی میكس شده را در نصف لیوان ماست بریزید و به آن یك قاشق غذاخوری عسل اضافه كنید و از آن برای لایه‌برداری پاشنه پا و پوست زبر و سیاه رنگی كه در زانو ایجاد می‌شود، استفاده كنید.