اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کشورهای عجیبی که از آنها کالا وارد می کنیم

مجموعه : گوناگون
کشورهای عجیبی که از آنها کالا وارد می کنیم
معرفی کشورهای عجیبی که از آنها کالا وارد می کنیم!
 
 
در میان 137 کشوری که به ایران کالا صادر کرده اند، نام برخی کشورها خودنمایی می کند. به غیر از کشورهای صاحب صنعت نظیر چین که بیشترین واردات ایران را پوشش می دهد، برخی کشورهای گمنام نیز موفق شده اند به ایران صادرات داشته باشند.
 

گواتمالا، اوگاندا، السالوادور، بوتسوانا، تیمور شرقی، جیبوتی، رواندا، زیمبابوه، ماداگاسکار، ماکائو، نپال، هندوراس، مولداوی و سایر کشاورهای خارجی، عناوینی است که در لیست کشورهای صادرکننده کالا به ایران در سال گذشته قرار گرفته است.

 

عموم این کشورها حجم کوچکی از واردات ایران را به خود اختصاص داده اند.

 

میزان صادرات برخی از این کشورها به ایران در ادامه آمده است.

 

گواتمالا: آمارهای گمرک نشان می دهد که سال گذشته به میزان 6 هزار و 800 کیلیو گرم کالا که ارزش آن 16 هزار و 442 دلار برآورد شده است، از کشور گواتمالا کالا وارد کرده ایم. ارزش ریالی این کالاها 43 میلیون تومان بوده است.

 

اوگاندا: طی یک سال گذشته از کشور اوگاندا 52 هزار و 987 دلار واردات انجام شده است که ارزش ریالی آن 134 میلیون تومان بوده است. وزن کالاها یوارداتی از این کشور 63 هزار و 100 کیلیوگرم بوده است.

 

بوتسوانا: طبق اعلام گمرک ایران یکی از کشورهای طرف معامله با ایران طی 12 ماه سال گذشته، کشوری به نام بوتسوانا بوده است که از این کشور 776 کیلوگرم کالا به ارزش 57 هزار دلار و ارزش ریالی 146 میلیون تومان وارد شده است.

 

تیمور شرقی: این کشور 154 تن کالا به ارزش یک میلیون و 126 هزار دلار و ارزش ریالی 3 میلیارد و 115 میلیون تومان به ایران صادر کرده است.

 

جیبوتی: این کشور 4 تن کالا به ارزش 4 هزار و 774 دلار و ارزش ریالی 12 میلیون تومان به ایران ارسال کرده است.