اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دستگیری استاد شطرنج باز برای انتشار تصاویر شاگردانش

مجموعه : مجله خبری روز
دستگیری استاد شطرنج باز برای انتشار تصاویر شاگردانش

سرهنگ «يزدان نيکنام» رئيس پليس فتا استان البرز در تشريح جزئيات اين خبر بیان کرد: در پي شکايت پدر خانواده اي مبني بر ارسال تصاوير غير اخلاقي از سوي يک فرد ناشناس بررسي موضوع بلافاصله در دستور کار ماموران اين پليس قرار گرفت.

 

وي افزود: ماموران در تحقيقات اوليه از همسر و دختر فرد شاکي با اظهارات آنها مبني بر بي اطلاعي از مشخصات فرد ارسال کننده ايميل ها مواجه شدند که معماي يافتن متهم را با چالش روبرو مي‌کرد، بنابراين ماموران در مراحل بعدي تحقيقات خود با بررسي تمامي نظريه ها و استفاده از شيوه هاي نوين کشف جرم موفق به شناسايي فرد ارسال کننده ايميلهاي غير اخلاقي شدند.

 

نيکنام در ادامه بيان داشت: با هماهنگي مقام قضايي متهم طي يک عمليات غافلگيرانه دستگير و جهت تحقيقات تکميلي به پليس فتا البرز منتقل شد. متهم در بازجويي هاي ماموران در ابتدا منکر هرگونه اقدام مجرمانه اي شد اما در رويارويي با خانواده شاکي به جرم خود مبني بر ارسال تصاوير غير اخلاقي به ايميل آنها اعتراف کرده و اظهار داشت: نزديک به يک سال پيش در يکي از آموزشگاه هاي شطرنج در استان البرز مشغول به کار شدم تا اينکه به دليل مهارت در اين رشته شاگردان زيادي جهت ثبت نام به من مراجعه مي‌کردند که از اين ميان چند نفر آنها دختراني بودند که بنا به پيشنهاد آنها به منزلشان رفته و اقدام به تدريس خصوصي شطرنج مي‌کردم.

 

سرهنگ نيکنام در ادامه اظهارات اين فرد گفت: متهم که پس از گذشت چندين ماه رفت و آمد به منزل آنها توانسته بود اعتماد شاگردان و خانواده آنها را به خود جلب کند به بهانه ارسال موضوعات علمي با محتواي شطرنج و مهارت بيشتر در اين رشته با دريافت شماره تماس و ايميل آنها، اقدام به ارسال تصاوير غير اخلاقي به منظور برقراري ارتباط با آنها و همچنين اخاذي مي‌کرد.

 

رئيس پليس فتا البرز در پايان ضمن هشدار به خانواده ها از آنها خواست تا به افراد غريبه اعتماد نکرده و به هيچ عنوان پاي آنها را به منزلشان باز نکرده و اطلاعات خصوصي خود را در اختيار آنها قرار ندهند.