عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بهترین راه حل مشکل میان همسران

بهترین راه حل مشکل میان همسران

بپذيريد که هر فردي ارتباطاتي دارد؛ همانطور که خود شما با مادر و خواهر و ديگر بستگانتان ارتباط داريد طبيعتا شوهرتان نيز بايد با مادر، خواهر و بقيه اقوام خود ارتباط داشته باشد؛ بنابراين ارتباطات طبيعي و عادي همسرتان را با ديگر اعضاي خانواده اش بپذيريد و با آن کنار بياييد.

مهم ترين و بهترين راهکار براي رفع مشکل شما مراجعه به روان شناس و مشاور است. با اين حال در ادامه سه راهکار ارائه مي کنيم که اميدواريم مورد استفاده شما و ديگر خانم هايي که اين مشکل را دارند، قرار بگيرد.

1- تلاش کنيد نسبت به خود نگرش مثبتي داشته باشيد و از نگاه تحقير آميز به خودتان بپرهيزيد: با روش هاي مختلف مانند توجه به توانمندي ها و صفات خوب خود، سعي کنيد حس حرمت و اعتماد به نفس خودتان را افزايش بدهيد زيرا علت اصلي دل مشغول بودن، ضعف اعتماد به نفس و خود کم بيني است.

2- از فضاي خيالي زندگي خارج شويد و از ايده آليست بودن دوري کنيد: بپذيريد که هر فردي ارتباطاتي دارد؛ همانطور که خود شما با مادر و خواهر و ديگر بستگانتان ارتباط داريد طبيعتا شوهرتان نيز بايد با مادر، خواهر و بقيه اقوام خود ارتباط داشته باشد؛ بنابراين ارتباطات طبيعي و عادي همسرتان را با ديگر اعضاي خانواده اش بپذيريد و با آن کنار بياييد.

3- به تفاوت هاي روابط توجه داشته باشيد: اين نکته را فراموش نکنيد که رابطه بين يک مرد و همسرش با رابطه بين آن مرد و مادرش کاملا متفاوت است. يک مرد در نقش شوهر احساسات و عواطفي دارد که در نقش يک فرزند براي مادر يا برادر چنين احساساتي را ندارد. هيچ کدام از اين ها نمي توانند جاي يکديگر را بگيرند. رابطه مادر و فرزندي به هيچ وجه نمي تواند رقيب رابطه زن و شوهري باشد.

عواطف و دوست داشتن ها انواع گوناگوني دارند و بر اساس نقش هايي که فرد دارد شکل مي گيرند. در رابطه مادر و فرزند فقط يک نقش عاطفي و جود دارد در حالي که در روابط زوجين هم مسائل عاطفي هم مسائل عاشقانه و هم مسائل زناشويي وجود دارد. دقت در اين نکات تاثير زيادي بر حفظ آرامش شما خواهد داشت.